Search
Close this search box.

Absurdné požiadavky futbalových hviezd, z ktorých sa mnohokrát zastavuje rozum

Ronaldinho

Brazílsky futbalista požadoval pred podpísaním zmluvy s FC Queretaro dom s bazénom, volejbalovým a futbalovým ihriskom a štyroch komorníkov.

zdroj: Goal

Gervinho

Futbalista z Pobrežia slonoviny Gervais Lombe Yao Kouassi, známy ako Gervinho, požadoval pri vyjednávaní s klubom Hebei China Fortune súkromnú pláž, vilu pre svoju rodinu, helikoptéru a letenky, aby mohol letieť kedykoľvek do svojej domoviny.Maradona

Maradona vo svojej trénerskej kariére vystriedal viacero tímov. Jednou z podmienok jeho pôsobenia v Dubaji bolo súkromné lietadlo, ktorým by mohol cestovať do Španielska za svojou dcérou a vnučkou. Tím jeho žiadosti vyhovel. Dlho sa však aj tak neohrial, keďže už o rok neskôr ho vyhodili.

Neymar

Najdrahší prestup v histórii futbalu mal spočiatku isté ťažkosti. Neymar nevedel prehltnúť, že z jeho ročného platu 25 miliónov EUR bude musieť platiť dane. Chcel, aby mu to klub kompenzoval tým, že otvorí sieť hotelov s jeho menom. Prezident klubu Paríž Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi nesúhlasil, a tak sa vyjednávania natiahli.

zdroj: Flickr

Adebayor

Emmanuel Adebayor mal zmluvu s Lyonom už takmer vo vrecku. Potom však prišiel s požiadavkami, z ktorých sa predstaviteľom Lyonu zatočila hlava. Chcel vilu s výhľadom na Korziku, helikoptéru, osobného šéfkuchára a na drese uvedené číslo 10, ktoré patrilo Alexandrovi Lacazettemu. Francúzsky klub odmietol jeho požiadavky a zo zmluvy nič nebolo.

Lavezzi

Argentínsky futbalista opustil Paríž a vstúpil do Čínskej ligy. Urobilo to z neho najlepšie plateného futbalistu sveta, ale napriek tomu nebol spokojný. Ako bolestné požadoval dva plne vybavené domy, dve autá, šoféra a osobného šéfkuchára.Lloris

Finančné bonusy v prípade výhry sú v kontraktoch celkom bežné. Hugo Lloris však nie je bežný hráč. Od svojho klubu požadoval bonusy aj v prípade prehry. 7 000 libier mal dostať už len za to, že nastúpi na zápas. Ak jeho tím vyhrá, dostane naviac 8 000 libier, ak prehrá či remizuje, dostane „len“ 3 500 libier.

Cristiano Ronaldo

Ronaldo vyžaduje absolútnu lojálnosť. Jeho zamestnanci majú zákaz prezradiť čokoľvek z jeho súkromného života, a to aj 70 rokov po jeho smrti. Rovnaké „pravidlo“ sa vzťahuje aj na jeho príbuzných.

zdroj: Flickr

Vermaelen

Obranca Barcelony má vo svojej zmluve klauzulu, na základe ktorej mu tím vyplatí 100 000 EUR, ak bude musieť nastúpiť v inej pozícii ako bežne hráva.

Van der Vaart

Mal vo svojej zmluve s klubom Betis podmienku o farbe jeho kopačiek. Bol ochotný obuť si akékoľvek športové topánky, ale nesmela na nich byť červená farba. Mohla za to rivalita s FC Sevilla.Zlatan Ibrahimovic

Paríž Saint-Germain mal zálusk aj na Zlatana, no jemu sa nechcelo sťahovať do Francúzska. Rozhodol sa teda dať klubu nesplniteľné podmienky.

zdroj: Flickr

„Keď som skončil rokovanie s PSG, povedal som žene, že moje podmienky nikdy neprijmú. O dvadsať minút mi prišla správa, že so všetkým súhlasia,“ povedal Zlatan, ktorý napokon ponuku prijal.

Moise Kean

Taliansky hráč mal ťažké srdce na Juventus. Predstavitelia sľúbili jeho otcovi traktor, aby sa mohol venovať poľnohospodárstvu. Svoje slovo však nedodržali.

Zdroj: marca.com  

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: