Search
Close this search box.

Kultový film Forrest Gump dostane novú podobu. Natáčať sa začne už onedlho

Ako informoval portál hollywoodreporter.com, kultový film z roku 1994, ktorý dokázal osloviť široké spektrum divákov, čaká remake. A to nie tak hocijaký. Z centra amerického filmového priemyslu sa presunieme do jedného z centier indického filmového priemyslu. Film bude natočený v hindčine, čomu zodpovedá aj jeho názov – Lal Singh Chadha. 

Prvá klapka padne už tento rok

Toma Hanksa, ktorý je už doživotne spätý s touto snímkou, nahradí v hlavnej úlohe indická hviezda Aamir Khan. Úlohy režiséra sa zhostí Advait Chandan, ktorý sa preslávil ešte v roku 2017 vďaka úspechu hudobnej drámy Secret Superstar.Informácia o pripravovanom projekte odznela v rámci mediálnej akcie v Bombaji, usporiadanej k 54. narodeninám indického herca. Ten neskrýval nadšenie. „Kúpili sme práva od spoločnosti Paramount. Vždy som miloval scenár filmu Forrest Gump. Je to úžasný príbeh o tejto postave a film pre celú rodinu,“ vyjadril sa pre novinárov. Zároveň prezradil, že prvá klapka by mala padnúť už v októbri tohto roka. 

Dokáže zaujať? 

Otázkou zostáva, či diváci privítajú takýto remake kultového filmu, ktorý sa im už nejakým spôsobom vryl do pamäte. Pôvodná snímka, ktorej sa v 90. rokoch zhostil režisér Robert Zemeckis na motívy knižného románu (1986) amerického spisovateľa Winstona Grooma, síce čelila aj ostrejšej kritike, no napriek tomu si vyslúžila až 6 Oscarov, vrátane ocenenia za najlepší film, najlepšiu réžiu, či najlepšieho herca.

Pravdepodobne bude práve zvedavosť to, čo ľudí privedie k tomu, aby si túto „prerábku“ pozreli. Faktom však ostáva, že Bollywood v posledných rokoch skutočne nezaháľa. Za sebou má napríklad remake komediálnej drámy Šéf (Chef) z roku 2017, ale aj akčnej komédie Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive (2010), kde sme pôvodne v hlavnej úlohe mohli vidieť Toma Cruisa a Cameron Diaz (bollywoodsky remake z roku 2014 natočili pod názvom Bang Bang!).

Tým sa však ešte nič nekončí. Dočkať by sme sa v blízkej dobe mali aj bollywoodskeho spracovania romantickej komédie Begin Again (Newyorská romance, 2013), či úspešnej romantickej drámy Na vine sú hviezdy (The Fault In Our Stars, 2014), ktorá bola natočená podľa knižnej predlohy Johna Greena. 

 

Dáte šancu „novému“ Forrestovi Gumpovi? 

 

Zdroj: hollywoodreporter.com, csfd.cz 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: