Search
Close this search box.

Ľudí trápili úrazy pri robení selfies. Jedna krajina sa rozhodla proti nim bojovať šikovným nápadom

Selfie je celosvetový trend, ktorý sa stal súčasťou nášho každodenného života. Ľudia pre dobrú selfie zachádzajú za hranice opatrnosti a mnohokrát riskujú svoje životy. Od marca 2014 do septembra 2016 zomrelo pri fotení selfie presne 127 ľudí. Od nástupu sociálnych médií sa stále viac a viac ľudí začalo vystavovať nebezpečenstvu za účelom zachytenia dychberúcej fotografie, ktorou by sa mohli prezentovať na internete.

Zdroj: Unsplash / John Salvino

Opatrenia pre lepšiu bezpečnosť

Írsky politik Jim Daly prišiel s nápadom, ktorý ponúkne ľuďom možnosť urobiť si skvelé fotografie aj bez ohrozovania zdravia. Ako informuje internetový portál Lonely Planet, Daly predstavil návrh na zavedenie špeciálnych selfie miest v populárnych turistických destináciách po celom Írsku. Návrh predložil írskemu Národnému orgánu pre rozvoj cestovného ruchu.Daly sa domnieva, že vytvorenie takýchto miest, či už na sedenie alebo státie, by mohlo pomôcť prechádzať tragickým nehodám. Zároveň verí, že to je skvelý marketingový nástroj, ktorým by mohol viac prezentovať miesta ako Moherské útesy, Old Head of Kinsale, Maják v Baltimore, či lesy Lough Hyne.

„Rodiny i jednotlivci sa milujú fotografovať v oblastiach bohatých na prírodné krásy, ale často je takmer nemožné nájsť stálu polohu alebo správne odhadnúť, kde vznikne najlepšia snímka,“ povedal Daly pre týždenník The Southern Star. „Turisti, ktorým záleží na čase, chcú vedieť, kam majú ísť a čo robiť. Taktiež majú na svojich sociálnych sieťach radšej čisté a pekné zábery ako zrnité obrazy.“

Moherské útesy, zdroj: Flickr / Marlis Börger

Pomôcka pre marketing

Daly tiež navrhol vymyslieť hashtagy, ktorými by ľudia mohli označovať svoje fotky. Tento nápad však už nesúvisí s udržiavaním návštevníkov v bezpečí, ale jedná sa čisto o marketingový ťah.

„Selfie je veľmi efektívny marketingový nástroj a musíme využiť jeho potenciál. Ide o bezplatný inovatívny návrh, ktorý umožní Írsku prezentovať svetu našu najlepšiu tvár,“ dodáva.

Zdroj: thisisinsider.com 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: