Search
Close this search box.

Magická ľadová dedinka vyzerá, akoby vystúpila z rozprávky. Ponúka viacero atrakcií za symbolickú cenu

Pozrite sa s nami na dedinku, ktorá bola celá vystavaná z ľadu. Túto netradičnú nádheru môžete nájsť na japonskom ostrove Hokkaido.


11 ľadových domčekov, cukráreň, v ktorej predávajú zmrzlinu, ľadový bar, pekáreň či ľadová šmýkačka. To je len zlomok atrakcií, ktoré môžete nájsť v rezorte Hoshino, neďaleko hory Tomamu. O tomto unikáte, na ktorého výrobu bolo použitých niekoľko ton ľadu, informuje portál japantoday.com.

Nefalšovaná zimná atmosféra

Malebná dedinka sa rozlieha na ploche 3,2 hektárov a svojim návštevníkom ponúka magický zážitok. V horskom zimnom stredisku sa môžete vyblázniť pri zimných športoch a v dedinke, ktorá leží na úpätí hôr, si môžete oddýchnuť a nasať tú pravú zimnú atmosféru.

Zdroj: Hoshino Resorts

Jedným z hlavných lákadiel dedinky je špeciálny popoludňajší ľadový čaj. Ku hrejivému horúcemu nápoju dostanete aj koláčiky servírované na ľadových trojstupňových stojanoch. Počas tejto čajovej seansy budete sedieť na stoličkách z ľadu, lakte si budete môcť položiť na ľadový stôl. Čarovné osvetlenie vám navodí tú pravú mystickú atmosféru.

Ak máte strach, že vám zážitok pokazia davy turistov, nevešajte hlavu. Ľadový čaj o piatej sa každý deň podáva len trom skupinkám, v ktorých môžu byť maximálne 4 ľudia. Aj preto je toto miesto ako stvorené napríklad na prežitie romantických chvíľ.

Zdroj: Facebook / Visit Japan Now

S rezerváciou by ste sa však mali poponáhľať. Dedinka je otvorená do 14. marca a výška vstupného je veľmi priaznivá. Za jednu osobu zaplatíte v prepočte len 4 eur.

Chodievate cez zimu do exotických krajín alebo vám postačí tatranský Hrebienok?

Zdroj: japantoday.com

Zdroj titulnej fotografie: Pinterest

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: