Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Hotel v Londýne je netradične zariadený, aby bojoval s nespavosťou. Pripomína ženský orgán

Dobrý spánok je v Londýne nedostatkovým tovarom. Až tretina Londýnčanov má pocit, že spí málo. Možno aj preto sa majitelia tohto netradičného hotela rozhodli urobiť pre dobrý spánok svojich zákazníkov skutočne všetko. Noc v izbe, ktorá simuluje prenatálne obdobie, vás bude stáť 240,- EUR. 

Architekti sa pokúšali vytvoriť priestor, ktorý by pripomínal maternicu. Výsledkom sú postele, ktoré pripomínajú akýsi kokón. Spánok v tejto posteli vám dodá pocit bezpečia a pohodlia. Samozrejmosťou je jemné svetlo, príjemná vôňa a komfortné matrace, ktoré zaručujú dokonalú relaxáciu.

Zdroj: BILLY BOLTON/SWNS

Izby sú inšpirované poslednými týždňami tehotenstva, kedy bábätko strávi v REM fáze spánku v priemere 12 hodín. Hotel dostal názov „The Zed Rooms“ a nájdete ho v londýnskej štvrti Shoreditch.

„Ak máte pocit, že sa v hoteli nikdy dobre nevyspíte, nie ste v tom sami. Vedci už pred viac než desiatimi rokmi zistili, že počas spánku v neznámom prostredí ostane časť nášho mozgu akoby v pozore. Na toto sme mysleli pri dizajnovaní nášho hotela.

Chceli sme zmierniť dôsledky spánku v cudzom prostredí a vytvorili sme izby, v ktorých si skutočne oddýchnete,“ povedala Hope Bastine, spánková psychologička. 

Zdroj: standard.co.uk

You don't have permission to register