a

McDonald´s mení svoje fungovanie. Odstránil dôležitú súčasť jedál, ktoré tak budú zdravšie

zdroj: Flickr / Usodesita

McDonald′s a zdravá strava k sebe nikdy príliš nepasovali. Známy reťazec sa to však pokúša zmeniť. Zo svojich žemlí a omáčok preto odstránil všetky konzervanty.

Bohužiaľ, nové opatrenie sa zatiaľ týka len Spojených štátov. Dúfajme, že čoskoro dorazí aj do Európy. Reťazec od septembra 2018 odstránil všetky konzervanty zo žemlí a omáčok.

Reťazec týmto opatrením reagoval na požiadavky zákazníkov, ktorým v posledných rokoch prestáva byť jedno, čo zjedia. Zmeny sa týkajú všetkých známych hamburgerov, či už ide o Big Mac alebo Quater Pounder so syrom.

zdroj: Flickr / Yuya Tamai

Spoločnosť so sídlom v Chicagu uvádza, že tretina z ich produktov ešte stále obsahuje umelé farbivá, príchute, prípadne konzervanty. Týka sa to napríklad Egg McMuffins, Filet-O-Fish, či nakladaných uhoriek, ktoré však hamburger na žiadosť zákazníka nemusí obsahovať. Reťazec zatiaľ neprezradil, kedy plánuje odstrániť aj tieto prídavky.Spoločnosť už v minulosti potešila fanúšikov zdravého stravovania. V roku 2016 odstránila so svojich žemlí fruktózový kukuričný sirup a z Chicken McNuggets konzervanty.

Zdroj: dailymail.co.uk