a

McDonald’s opäť prekvapil. Svojou novinkou chce u detí rozvíjať lásku ku knihám

Ilustračné foto, zdroj: McDonald’s

Sieť rýchleho občerstvenia McDonald’s si už dlhé roky získava srdcia najmenších zákazníkov malou hračkou v detskom menu „Happy Meal“. Na Novom Zélande však v najbližších dňoch v škatuľke nájdete namiesto hračky knihu od obľúbeného spisovateľa Roalda Dahla. McDonald’s chce týmto spôsobom povzbudiť deti k tomu, aby viac čítali.

Až 800 000 knižiek môžu získať zákazníci siete v najbližších týždňoch. V menu „Happy Meal“ sa bude ukrývať 6 špeciálne upravených knižiek podľa námetov milovaného britského autora. Deti z Nového Zélandu sa môžu tešiť na skrátené verzie kníh, doplnené rôznymi nálepkami a úlohami.

Ilustračné foto, zdroj: Pexels

Autori tohto projektu vychádzali z troch, asi najznámejších, kníh autora – Charlie a továreň na čokoládu, Matilda a Kamoš obor. Knihy budú doplnené ilustráciami Quentina Blaka.

„Program Happy Meal Readers má pomôcť rodičom, aby naučili svoje deti milovať čítanie. S postavami Roalda Dahla vyrastali mnohí rodičia a určite sa potešia, ak ich budú môcť predstaviť aj novej generácii čitateľov,“ povedala Jo Mitchell, riaditeľka marketingu spoločnosti McDonald’s.Možno by sa Novým Zélandom mohol inšpirovať aj slovenský McDonald’s. Knihu namiesto plastového panáka by určite ocenili mnohí rodičia.

Zdroj: independent.co.uk