Search
Close this search box.

Mesto u našich susedov sa stalo tretí rok po sebe obľúbenou európskou destináciou

Určite aj vy máte na svojom zozname miesta, kam sa radi vraciate počas dovolenky a stali sa vašou obľúbenou zastávkou pri každej návšteve daného štátu. Je mnoho miest, ktoré dýchajú nielen históriou, ale nezabúdajú ani na možnosti kultúrneho vyžitia pre svojich návštevníkov.


Kto z vás už navštívil našich susedov Poliakov? A boli ste aj v Krakove? Toto mesto sa totiž stalo už tretí rok po sebe najobľúbenejšou európskou destináciou, informuje britský denník The Independent.

Tento záver vyplynul z prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 4 704 respondentov. Tí hodnotili dokopy 43 európskych miest, ktoré navštívili. Kritérií bolo pritom viacero. Hodnotilo sa napríklad jedlo a pitie, ubytovanie, turistické atrakcie, nakupovanie či ceny tovarov. Ďalšími zaujímavými kategóriami boli aj úroveň preplnenosti daného mesta a čas, za ktorý je možné si ho celé pozrieť.

Jednoznačné víťazstvo

Poľský Krakov získal celkové hodnotenie až 93 %, a tak sa stalo suverénne najlepšie vnímanou oblasťou. Dokonca ako jediné získalo v prieskume plných 5 hviezdičiek za ceny v meste, a to vďaka priemernej cene hotelov vo výške 68 € a cene piva, ktorá sa pohybuje okolo 2,30 €.

Krakov; Zdroj: Pixabay

Jeden z respondentov uviedol, že v meste sa nachádza dostatok lacných reštaurácií, takže stačí, keď si návštevník zarezervuje ubytovanie a vo svojom voľnom čase sa môže stravovať naozaj kdekoľvek. Iní zase odporúčali tradičné mestské trhy alebo soľné bane, kde môžu návštevníci vidieť podzemnú katedrálu vytesanú zo soli.

Cestovateľ Rory Boland tvrdí, že s palácom na každom rohu a jedlom, ktoré stojí okolo 10 €, niet divu, že Krakov je opäť na čele prieskumu. „Ak patríte medzi dovolenkárov, ktorí vždy skončia v Amsterdame, Paríži či v inej klasickej európskej destinácii, vyskúšajte Poľsko ako svoju ďalšiu zastávku. Nájdete tu jedlo, hotely a pamiatky, ktoré sú rovnako dobré, avšak za polovičnú cenu,“ dodáva. 

Niektoré mestá prekvapili

Valencia; Zdroj: Pixabay

Do TOP 5 sa dostali aj Valencia a Sevilla v Španielsku, ktoré skončili hneď za Krakovom. Na štvrtej a piatej priečke sa umiestnili nemecký Berlín a holandský Amsterdam.

Obľúbení a veční favoriti Rím a Paríž, ktoré patria medzi najslávnejšie, sa umiestnili iba v TOP 30. Najhoršie hodnoteným mestom sa stalo Alicante v Španielsku, ktoré malo celkové hodnotenie len 72 %.

Zdroj: independent.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Pixabay

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Prečo sa nám pri kúpaní zošúverí koža? Vedci prišli so zaujímavým vysvetlením

Odporúčame: