Search
Close this search box.

Vizuálny smog alebo umenie? V Bratislave inštalujú najväčšiu LED obrazovku na Slovensku

Ambíciou developera J&T Real Estate je zlepšiť viditeľnosť novovybudovaného administratívneho komplexu. V okolí je množstvo iných biznis centier a je preto pochopiteľné, že sa chce odlíšiť.

zdroj: Yimba

Komplex leží neďaleko mosta Apollo, ktorý je dôležitým dopravným uzlom. Je otázne, nakoľko bude takýto výrazný vizuálny prvok narúšať plynulosť dopravy a sústredenosť vodičov.Oficiálne materiály hovoria, že na obrazovke by sa nemala vysielať reklama, ale najmä prírodné motívy, napríklad vodné kvapky a rozličné umelecké animácie. LED obrazovka prekryje fasádu nadzemnej garáže, ktorá sama o sebe nie je žiadnym architektonickým veľdielom.

zdroj: Yimba

Za komplexom Landererova 12 stojí architektonické štúdio GFI. Administratívne centrum ponúka 22 800 m2 kancelárskych plôch, 583 m2 obchodných priestorov a 376 parkovacích miest. Svoje sídlo tu nájde Lenovo, Benestra a niekoľko ďalších firiem.

Okolie Landererovej a Košickej ulice prešlo v posledných rokoch neuveriteľnou premenou, ktorá však ešte ani zďaleka nekončí. Dúfajme, že developeri nestratia súdnosť a nezahltia už teraz neúmerne rušnú ulicu ďalšími nežiadúcimi podnetmi.

Zdroj: yimba.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: