Search
Close this search box.

Najväčšie bludisko v strednej Európe by malo vyrásť na Slovensku. Ponúkne priestor pre dokonalý oddych

Prvé hlasovanie prebehlo ešte v októbri minulého roka. Vtedy bol za túto ideu len 1 poslanec, ktorého jednoznačné zamietnutie projektu prekvapilo. Poslanci sa vtedy odvolávali na vysokú hustotu atrakcií na hradnom kopci a ducha pôvodne drevenej dediny, ktorý by sa realizáciou bludiska narušil. Projekt vtedy zhrnuli do pár slov: „Nápad výborný, lokalita nevhodná.“ Presun miesta spod Ľubovnianskeho hradu k blízkosti rieky Jakubianka napokon poslancov presvedčil.Areál by mal mať výmeru až 11 000 m2. „Samotné bludisko zo živého plotu bude pokrývať viac než 6400 m². Zvyšok areálu bude tvoriť záhrada, slúžiaca aj ako priestor na organizovanie rôznych športových a kultúrnych podujatí,“ povedal Jozef Romaňák, konateľ spoločnosti JVR Enterprise, s.r.o.

Zdroj: Stará Ľubovňa

Podľa ilustračnej vizualizácie by súčasť areálu mala tvoriť aj rozľahlá lúka určená na pikniky a športy, ako aj veľkolepá brána a honosné sochy. Najväčším lákadlom pre turistov určite bude 5 metrov vysoká rozhľadňa Čertova skala, ktorá ponúkne výhľad na celý areál. Otvorenie odhadujú do 2 rokov od začiatku prvej výsadby.

A hoci Krajský pamiatkový úrad zámer Čertovej skaly odsúhlasil, reakcie obyvateľov Starej Ľubovne sú zatiaľ viac negatívne.

Zdroj: Stará Ľubovňa

Zdroj: teraz.sk, staralubovna.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: