Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Nezvyčajný objav na vrchole najvyššej hory Poľska. Horolezec tam našiel mačacieho dobrodruha

Wojciech Jabczynski sa rozhodol preskúmať severozápadný vrchol Rysov, ktorý je považovaný za najvyšší bod Poľska. Nachádza sa v nadmorskej výške takmer 2 499 metrov nad morom. To, čo objavil, tam však rozhodne nečakal.

Keď sa mu podarilo vystúpiť na vrchol, zazrel strakatú mačku, ktorá si spokojne olizovala labky. Rozhodol sa, že si ju natočí na mobil. Otázkou zostávalo, ako sa na tomto mieste vôbec ocitla. „Je to síce len hypotéza, ale myslím si, že sem prišla zo slovenskej strany, z malej turistickej chatky lokalizovanej priamo pod Rysmi,“ uviedol Jabczynski.Podľa jeho slov sa mačka vôbec nebála, naopak, bez problémov sa k nemu priblížila, keď zavetrila, že si vytiahol obed. „Moja syrová rolka však evidentne nebola súčasťou jej menu,“ dodáva.

Horolezec sa neskôr podelil s ostatnými o video a fotky na sociálnych sieťach, čím vyvolal vcelku búrlivé diskusie. Kým niektorí prirovnali správanie malého dobrodruha k snežnému leopardovi alebo kamzíkovi, iní poukázali na to, že je len veľmi málo pravdepodobné, aby takéto zviera dokázalo prežiť v týchto podmienkach úplne samé. „Bohužiaľ, smrť ho v týchto končinách určite čaká. Bolo by vhodné, ak by sa našiel niekto, kto by prejavil empatiu a zdravý rozum, a pokúsil sa dostať mačku do bezpečia,“ reagoval jeden z diskutujúcich.

Zdroj: dailymail.co.uk

You don't have permission to register