a

Najväčšie jazero v strednej Európe sa premenilo na zimnú rozprávku. Ľudia túto krásu zachytili na fotkách

Zdroj: Instagram / visitbalaton / kallopeter

Maďarské jazero Balaton, ktoré je každý rok dovolenkovou destináciou pre mnohých turistov, sa v uplynulých dňoch zmenilo na ľadovú krásu. 

Kým niektoré krajiny bojujú s negatívnym dopadom snehu a mrazov, Balaton sa stal „pastvou pre oči“. Známe jazero, ktoré je vyhľadávaným miestom aj pre zloženie vody kvôli vysokému obsahu rozpustených minerálov a plynov, zamrzlo.

Zapríčinilo to mrazivé počasie v spojitosti so silným vetrom. Voda získala sklenený nádych a jej okraje sa premenili na kryštáliky. A ľudia si to, samozrejme, nemôžu nechať ujsť. 

Pokochajte sa aj vy touto nádherou vďaka fotkám, ktoré sa začali objavovať na sociálnych sieťach:

 

View this post on Instagram

Mirelit // Deep-frozen texture . . . #balaton #hellobalaton #hungary #frozen #winter #intercollective #drone #drones #dronestagram #droneoftheday #dronephotography #photography #picoftheday #photooftheday #travelphotography #landscapephotography #dji #seethebiggerpicture #art #artofvisuals #aov #artoftheday #wanderlust #symmetry #earthpix #dronefly #naturephotography #yourshotphotographer #bevisuallyinspired #stayandwander ——/—— @djiglobal @djihungary @napidron @drone.globe @dronestagr.am @droneofficial @dailydroneshotz @ig_hungary @ig_myshots @ig_budapest @instahungarygram @balatonigasztroterkep @balatonofficial @welovebudapest @we_love_balaton @nagyonbalaton @balatonneked @likebalaton @fsbudapest @hiltonbudapest @wizzairhungary @hello_hungary @hellomagyarorszag

A post shared by Peter Kallo (@kallopeter) on

Zdroj: boredpanda.com