Search
Close this search box.

Návod za všetky drobné: Ako začať podnikať online a z mála?

Minimálne požiadavky na úspešný štart

Predpokladajme, že máte osobný počítač, prístup na internet, existuje aj produkt, ktorý môžete predať svojim potenciálnym zákazníkom. Teraz chcete zvýšiť obrat predaja otvorením internetového obchodu. S tým vám môže pomôcť reklama Google, na ktorej uplatnenie ale potrebujete najskôr rozbehnúť vlastný web.

Internetový obchod – krok číslo 1

Aby ste mohli predávať tovar – musíte vytvoriť alebo lepšie povedané zakúpiť si pripravený a zavedený mechanizmus predaja. Po prvé, potrebujete pracovný „motor“ internetového obchodu. Každý internetový obchod by mal pozostávať z niekoľkých častí – je to vitráž a systém riadenia predajní – v tomto prípade ide o administratívny panel.

Zdroj: Unsplash

Prednosti nákupu hotového obchodu sú tie, že získate už vytvorený a dobre zavedený mechanizmus a neočakávate, čo sa nepríjemné môže ešte v ďalšom vývoji stať.

Názov domény

Podobne ako akýkoľvek virtuálny domov, náš nový internetový obchod ba myl mať svoju vlastnú adresu na webe. Dobrý názov domény nie je len miestom, kde bude váš obchod umiestnený – je to aj polovica úspechu vášho predaja. Mal by sa vznášať v pamäti potenciálnych zákazníkov, ktorí budú potom chcieť aj vďaka dobrej Facebook reklame uskutočniť svoj nákup.

Hosting

Čo je hosting? Ide o server kde bude váš internetový obchod umiestnený. Pre viac detailné pochopenie by ste si to mohli predstaviť ako hosťovanie internetových obchodov. Výber hostingovej spoločnosti je však len na vás, no môžete sa samozrejme poradiť aj s odborníkmi.

Nezaobídete sa ani bez kvalitného a prepracovaného dizajnu a vytvárania unikátneho obsahu, s ktorým by vám mohlo pomôcť zasa dobré SEO. Je to zložitejšia analýza, no ak si na niektoré z dôležitých krokov zvyknete, určite bude pre vás online obchod jednoduchšou voľbou, ako klasická prevádzka, ktorej zriadenie sa tiež ale úplne nevylučuje.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: