Search
Close this search box.

Portugalsko zakázalo divoké zvieratá v cirkusoch

Zákaz používania divých zvierat v cirkuse začne v Portugalsku platiť v roku 2024. Dovtedy sa budú cirkusanti musieť zbaviť všetkých divých zvierat, vymyslieť iný program, prípadne zmeniť zamestnanie. Zákaz sa vzťahuje na približne 40 druhov, vrátane levov, tigrov, slonov, tiav či zebier. Dokopy ide asi o 1000 zvierat. Cirkusanti majú 6 rokov na to, aby týmto zvieratám našli nový domov.

Aktivisti proti cirkusom bojujú už dlhé roky. Medvede nejazdia na bicykli, tigre neskáču cez horiace obruče a slony nestoja na zadných nohách. Je to pre nich neprirodzené, je to proti prírode.

zdroj: Flickr

„Divoké zvieratá nepatria do cirkusu. Ľudia by sa mali dokázať baviť aj bez toho, aby pri tom trpeli zvieratá,“ povedala Bianca Santos, viceprezidentka lokálnej spoločnosti na ochranu zvierat.Nadšenie ochranárov pochopiteľne nezdieľajú majitelia cirkusov. Asociácia, ktorá združuje 20 najväčších portugalských cirkusov, sa vyjadrila, že nový zákon zničí ich remeslo a finančne ich zruinuje. Portugalská vláda sa rozhodla pomôcť v rekvalifikácii tým, ktorí zvieratá odovzdajú ešte pred zákonnou lehotou.

Zdroj: phys.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: