Search
Close this search box.

Ničí vašu duševnú aj fyzickú rovnováhu. Veľa ľudí to vôbec nerieši

Zrejme si to ani neuvedomujeme, ale matrac, ktorý sa nevymieňa, keď príde jeho čas, ničí našu fyzickú a duševnú rovnováhu. Únava počas dňa, problémy s koncentráciou, zlá nálada, malátnosť, napätie a bolesť – to všetko sú známe následky trvalo zlého spánku na už nevyhovujúcom matraci.

Ako zistíte, či je ten správny čas na výmenu matraca? Naše orientačné body vám pomôžu na túto otázku nájsť jednoznačnú odpoveď.

Rozhodujúce slovo má životnosť

Viete, aký starý je váš matrac? Plná funkčnosť matraca je aj pri najlepšej starostlivosti časovo obmedzená. Kvalitné matrace by ste mali vymeniť približne po 10 rokoch používania. Lacné modely často vykazujú jasné známky opotrebovania už po niekoľkých mesiacoch. Ak sa preto chcete predčasnej výmene vyhnúť, investujte do overenej kvality, ktorou môžu byť kvalitné online matrace.

Dôležité sú spracovanie a údržba

Má váš matrac snímateľný poťah? Ak áno, čistíte ho pravidelne? Je zaručená ventilácia vášho matraca? Čím menší vplyv na starostlivosť máte, tým skôr je výmena matraca z hygienického hľadiska nevyhnutná. Zoznam roztočov, ktoré s nami spokojne „odpočívajú“ v posteli počas spánku je veľmi veľký.

Správna výplň jadra

Bez ohľadu na jadro vášho matraca (latex, studená pena, pružinové jadro alebo taštičky) – nesmiete dovoliť, aby ste sa cítili počas spánku nepohodlne. Viditeľné priehlbiny nie sú známkou tej najlepšej kvality. V tomto prípade by sa vaše telo počas spánku nevedome prispôsobovalo matracu a nie – ako by mal – matrac vášmu telu.

Ak si neviete vybrať jadro matraca správne, ideálnym a univerzálnym riešením sú pre všetkých špeciálne pružinové matrace, ktoré sa prispôsobia takmer každému telu.

Kvalita spánku

Zhoršuje sa kvalita vášho spánku postupne alebo dokonca trvalo? Prehadzujete sa, aby ste si našli pohodlnú polohu na spánok? Budíte sa viackrát počas noci? Často zaspávate na rukách alebo nohách? Prebúdzate sa ráno s bolesťou alebo napätím, ktoré sa postupom dňa zlepšuje? Cítite sa často ráno vyčerpaní?

To všetko môže naznačovať, že je najvyšší čas na výmenu matraca.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: