Search
Close this search box.

Neďaleko Slovenska otvorili najväčší snežný labyrint na svete. Tento rok prekvapí aj novou atrakciou

Zimné atrakcie lákajú stále viac návštevníkov. Niektorí však hľadajú, okrem lyžovania či snowboardovania, aj niečo navyše. A práve preto sa vyberú napríklad do poľského mesta Zakopane, kde si už od roku 2016 môžu užiť snežný labyrint. 


Mestečko radi prezývajú ako „zimné hlavné mesto“ Poľska. Počas tohto obdobia je totiž najnavštevovanejšou destináciou a obľúbeným cieľom milovníkov zimných športov.

V známom stredisku Snowlandia preto tento rok od 22. januára opäť otvorili snežný labyrint, ktorý je zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako najväčší na svete. Jeho rozloha sa totiž vyrovná rozlohe desiatich tenisových kurtov, čo je približne 2 500 m².

Samotný labyrint je tvorený z tisícov ľadových blokov, ktoré sa o seba opierajú. V jeho okolí sa nachádzajú aj rôzne snehové či ľadové sochy. Pozrieť si ho môžete aj z vyššej perspektívy, pokiaľ vystúpite na veľký snežný zámok, z ktorého sa vám navyše naskytne pohľad aj na celý Tatranský národný park.

Tento rok poteší návštevníkov novinka

Ako uvádzajú autori projektu na svojej oficiálnej stránke, celkový výsledok tejto atrakcie závisí, pochopiteľne, od výskytu mrazov, ktoré sú rozhodujúce. Potom trvá približne jeden mesiac, kým sa podarí celý labyrint vybudovať. Následne je návštevníkom prístupný každý deň, a to aj vo večerných hodinách, kedy je krásne osvetlený. 

Tento rok si však pripravili pre návštevníkov aj zaujímavú novinku. Pri snežnom labyrinte má byť od 26. januára po prvýkrát prístupná nová atrakcia. Je ňou veľká pyramída, v ktorej na vás čaká viacero tajomných miestností a tunelov s početnými sochami. Všetko je doplnené rôznymi nápismi, z ktorých sa návštevníci dozvedia zaujímavé teórie ohľadom Veľkej pyramídy v Gíze. 

Okrem zaujímavých snežných stavieb sa v Snowlandii nachádza aj sánkarská dráha či mini ZOO, pri ktorých zaplesá nejedno srdce mladšieho návštevníka.

Zdroj: Snowlandia

Zdroj titulnej fotografie: FB / Snowlandia – Śnieżny Labirynt

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: