Search
Close this search box.

Nevyhovuje vám textilné zloženie odevu? Ušite si ho z kvalitného materiálu

Ani sa nenazdáme a o pár dní tu budú letné horúčavy. Nakoľko sa ale nemôžeme neustále spoliehať len na klímu a dokonalé tienenie, musíme si zvoliť vzdušné a kvalitné oblečenie. V obchodných domoch by ste ale skutočne pravé a kvalitné kúsky hľadali márne. Najlepšie je preto zamieriť do obchodu, kde vám dajú materiál, z ktorého vám ho šikovný krajčír ušiť určite zvládne.


Ľahké a pohodlné materiály predsa chránia pred prehriatím a podráždením pokožky a nebránia slobodnému pohybu. Výhodné sú aj hygroskopické a antibakteriálne tkanivá, ktoré absorbujú vlhkosť, rýchlo schnú a dobre prepúšťajú vzduch. A nakoľko sa letné oblečenie často musí aj prať, sú tiež dôležité ľahko ošetriteľné materiály, ktoré si aj po mnohých praniach zachovajú atraktívny vzhľad.

Poďte si spolu s nami takéto materiály na svoje nové letné šaty vybrať.

Investujte do bavlnenej látky

Bavlnené tkaniny sú pre telo veľmi príjemné, „dýchajú“, absorbujú vlhkosť, ale zároveň sú úplne neelastické a krčivé. Napriek tomu sa bavlna počas horúcich letných dní považuje za univerzálny materiál.

Zdroj: Pexels

Za všetko môže jej vysoká hygroskopickosť.

Kvalitné bavlnené látky môžu v podmienkach vysokej vlhkosti absorbovať až 30 % vlhkosti a zostať na dotyk suché. No a odevov, ktoré si z tohto materiálu môžete ušiť, je naozaj veľa. Ak by vám ale prekážala menšia poddajnosť tohto materiálu, môžete vyskúšať úplet.

Výhody úpletu

Výhodou pri nosení výrobkov z tohto materiálu je to, že sa dá natiahnuť vo všetkých smeroch. Vďaka slučkám, ktoré tvoria jeho štruktúru, môže mať vaše oblečenie z obľúbeného úpletu akýkoľvek tvar. Pomocou tejto vlastnosti si odev dlhodobo udržuje svoj tvar a menej sa krčí.

Vďaka štruktúre podobnej jemnej sieťke majú pletené výrobky vynikajúcu priedušnosť, preto vás v lete ochladzuje a v zime príjemne zahrieva.

Pri oblečení je tiež veľmi dôležité, aby vás v pohybe nijako neobmedzovalo, dobre sa telu prispôsobilo a pohodlne nosilo. Úplet je v tomto smere na odev ako stvorený.

Starostlivosť o tento materiál je pomerne jednoduchá, stačí oprať a nechať dobre vysušiť, pričom sa veľa vecí z úpletu ani nemusí žehliť. Výber je ale na vás, ako aj hľadanie šikovného krajčíra, ktorý vám z kvalitných látok takýto pohodlný a praktický odev ušije.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: