Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Parížsky Disneyland čaká výrazná zmena. Takýto bude tretí zábavný park

Momentálne zaberá Disneyland jednu pätinu veľkosti Paríža. Priamo na mieste nájdete dva zábavné parky5 800 hotelových izieb. Plánom je tieto miesta rozšíriť o ďalších 14 700 izieb, ktorých lokalita bude v blízkosti diaľnice A4, spája totiž letovisko s centrom Paríža.Zdroj: Disney

Jeden z hotelov, ktorý by mal na tomto mieste vyrásť je Art of Marvel Hotel. Tento by mal byť hotový už v nasledujúcich rokoch a návštevníkom poskytnúť maximálne pohodlie. Dizajn hotela bude inšpirovaný najpopulárnejšími filmami od Marvelu. Plány na jeho výstavbu sa objavili na výstave D23 Expo v Japonsku. Ako bolo spomínané vyššie, Disneyland sa v súčasnosti skladá z dvoch zábavných parkov – rozprávkového zábavného parku Disneyland a Walt Disney Studios Park. Má sedem hotelov, dve kongresové centrá a golfové ihrisko.Čo sa týka tretieho zábavného parku, myšlienka jeho vytvorenia tu bola už dávno. Park si však nabral príliš veľa dlhov, ktoré mali za následok finančné ťažkosti, a tak tento plán nebolo možné až do súčasnosti začať realizovať. Samotný tretí zábavný park by sa mal venovať najmä témam, akými sú Star Wars, Marvel alebo rozprávka Frozen. Ďalším pozitívom tejto výstavby je aj to, že vytvorí vyše 1 000 nových pracovných miest, či už v oblasti samotných predstavení, cateringu alebo administratívy.

Plán tejto prístavby je pre Francúzov veľmi dôležitý. Disneyland tvorí až 6,2 % celkových príjmov z cestovného ruchu. Od jeho založenia prešlo cez brány vyše 320 miliónov zákazníkov a zamestnával viac ako 16 000 zamestnancov. Projekt je považovaný za jednu z najväčších udalostí od samotného otvorenia Disneylandu v roku 1992. „Rozšírenie ponúkne ešte viac našich milovaných postáv a možnosť vytvoriť viacero nových zábavných atrakcií,“ uviedol Robert A. Iger, predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti The Walt Disney Company.

Zdroj: ziggyknowsdisney.com, thesun.co.uk, dailymail.co.uk

You don't have permission to register