Search
Close this search box.

Najlepšie tipy, ako si užiť toto leto dovolenku bez jedinej chyby

Patrí dovolenka v exotickej krajine k vašej každoročnej rutine? Potrebujete k maximálnemu výkonu v práci aj niekoľko dní voľna, no súčasná situácia vám nedáva k uspokojeniu tejto potreby veľkú nádej? To však nie je dôvod na sklamanie. Aj v našej krajine si predsa môžete užiť príjemné leto a nájsť ideálne podmienky na oddychovanie.


Vyberte si krásnu chatu na víkend a užite tie najkrajšie túry v Tatrách. V našom článku sa dozviete všetko dôležité, vďaka čomu nemusíte hľadať informácie v žiadnych iných lajstroch.

Vyberte sa do prírody

Na spoznávanie krás Slovenska nie je predsa nikdy neskoro, a aj napriek tomu, že sa niektoré hranice pomaly začínajú už otvárať, je to zároveň ten najbezpečnejší spôsob, ako toto leto prežiť dovolenku bez ujmy na zdraví.

Stačí si pre váš maximálny komfort a pohodlie vybrať krásnu chatu na víkend a užívať si krásy „liečivej“ prírody každý jeden deň. Práve v takomto prostredí je najväčšia koncentrácia zdraviu prospešných iónov, ktoré dajú vaše telo a psychiku do poriadku bez zbytočných zásahov.

Kompenzujte absenciu mora krásnymi horami a najkrajšími túrami

Slovensko je krásne nielen v zime, ale aj v lete – absencia mora je veľkoryso kompenzovaná horami úchvatnej krásy, úžasnými jaskyňami, termálnymi bazénmi, malebnými údoliami, ako aj chutným jedlom, miestnymi tradíciami a pohostinnosťou obyvateľov.

Zdroj: Pexels

Aby ste sa o tom ale presvedčili, potrebujete pohodlné ubytovanie v čarokrásnej prírode oživiť aj najkrajšími túrami v Tatrách. Je to ten najlepší spôsob relaxu, za ktorým nemusíte cestovať niekoľko hodín a tisíce kilometrov.

Naše veľhory sú predsa skutočným klenotom Slovenska. Nachádza sa tu rozsiahly národný park s úžasnou flórou a faunou, krásnymi vrcholmi a priezračnými jazerami. Asi najobľúbenejšie sú strediská Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Smokovec a Podbanské .

A práve v lete sa tu vytvárajú ideálne podmienky pre rodinnú dovolenku. Nájdete tu aquapark s termálnymi bazénmi, zrkadlové labyrinty, ihriská a iné atrakcie. Veľa zaujímavých vecí sa dozviete aj pri návšteve múzeí, prechádzkach po tatranských chodníkoch, jaskyniach a parku. Spoznáte krásu, ktorú nie je možné slovami dostatočne opísať. Stačí sa len presvedčiť a Tatry toto leto navštíviť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
V mestskej časti Košice - Šaca vyrastie nová moderná Farmárska tržnica
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: