Search
Close this search box.

Pixar to opäť dokázal. Krátkym animákom Kitbull dojal ľudí po celom svete

Film s názvom Kitbull režírovala Rosana Sullivan a produkovala Katryn Hendrickson. Vznikol v rámci nového programu SparkShorts, v ktorom sa Pixar zameriava práve na výrobu krátkych filmov.

„Aby som bola úprimná, všetko sa to začalo mačacími videami. Keď som v strese, rada si pozriem videá mačiek. Povedala som si, že niečo také chcem nakresliť – mačiatko, ktoré sa chová bláznivo a robí všetky tie mačacie veci. Najskôr som len chcela nakresliť niečo, čo mi zodvihne náladu, ale časom sa to vyvinulo do niečoho omnoho osobnejšieho.

Zdroj: Pixar

Uvedomila som si, že keď som bola mladá bola som veľmi citlivá a hanblivá. Mala som problém nadväzovať vzťahy, vytvárať si priateľstvá. Stotožnila som sa s týmto mačiatkom, pretože ani ja som nevychádzala zo svojej komfortnej zóny. Bála som sa, že budem príliš zraniteľná. Tak vlastne vznikol tento príbeh,“ vysvetľuje Rosana, režisérka filmu.Hlavnou postavičkou filmu je túlavé vystrašené mačiatko, ktoré nájde útočisko v kartónovej škatuli na zadnom dvore. Na dvore však býva aj pitbull, ktorý trpí krutým zaobchádzaním zo strany svojho majiteľa. Tieto dve osamelé zvieratá si k sebe postupne nájdu cestu.

Krátky film sa okrem týrania zvierat dotýka aj ďalšej závažnej témy. Pitbull je považovaný za nebezpečné plemeno a mnoho ľudí ma voči nemu predsudky. Film naznačuje, že zvieratá nie sú nebezpečné, nebezpeční sú ich majitelia.

9-minútový „kraťas“ je kreslený v klasickej 2D animácii, a nie v CGI animácii, v ktorej vzniká väčšina filmov spoločnosti Pixar. Aj preto z filmu cítiť akúsi príjemnú nostalgiu.

 

Užite si film a nezabudnite na vreckovky.

Zdroj: indiewire.com, boredpanda.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: