Potrebujete urobiť váš malý byt svetlejším a priestranným? Takto sa vám to podarí

Dostupnosť komfortného bývania je pre mnohých z nás z finančného hľadiska nereálna, preto sa orientujeme na niečo menej náročné. Výsledkom je potom menšia plocha bytu, v ktorom si musíme pohodlie vytvoriť sami a možno s väčším úsilím.


Ak sa ale budete radiť našimi odporúčaniami, možno so zariadením a vytvorením osobného komfortu v interiéri nebudete mať žiadne problémy.

Vyberte si nábytok svetlej farby

Čím menej masívna je štruktúra nábytku, tým väčší je pocit priestoru a svetla v miestnosti vytvoríte.  Pri takomto vytváraní interiéru by ste samozrejme mali brať do úvahy celé zariadenie priestoru,  osobné preferencie a jednotnosť. Ak je v priestore minimum svetla, skúste miestnosť rozžiariť jednoduchým nábytkom, možno na nožičkách a nahradiť niektoré doplnky priehľadným materiálom, ako napríklad konferenčný stolík, pri ktorom zároveň vynikne aj nová slovenská sedačka.

Odstráňte z okolia okna závesy

Napriek ich dokonalým tieniacim vlastnostiam, môžu v malom interiéri narobiť veľa neplechy. Nehovoriac o tom, ak sú z tmavých materiálov. Ak sa vám ale zdá okno bez nich prázdne skúste umiestniť na parapety kvety alebo iné drobné dekorácie, prípadne ich vybaviť jednoduchšími roletami alebo žalúziami. V malom byte je predsa dôležitý každý jeden centimeter.

Vyberte si súpravy na mieru

Pokiaľ máte k dispozícii a na rozloženie všetkého, čo k svojmu komfortu potrebujete, len minimum priestoru, je dobré, ak si zvolíte špeciálne konštrukčné riešenia. Môžu to byť vstavané spotrebiče, kuchynská linka alebo skrine. Prípadne sa môžete priestoru a jeho možnostiam prispôsobiť s multifunkčnou sedacou súpravou na mieru.

Nebojte sa využiť krásu a význam zrkadiel, zvoliť vhodné osvetlenie, kúpiť pekný koberec a zvoliť správny odtieň povrchu stien. Výsledným efektom bude priestorová harmónia a vaša maximálna spokojnosť.

You don't have permission to register