Search
Close this search box.

Potrebujete urobiť váš malý byt svetlejším a priestranným? Takto sa vám to podarí

Dostupnosť komfortného bývania je pre mnohých z nás z finančného hľadiska nereálna, preto sa orientujeme na niečo menej náročné. Výsledkom je potom menšia plocha bytu, v ktorom si musíme pohodlie vytvoriť sami a možno s väčším úsilím.


Ak sa ale budete radiť našimi odporúčaniami, možno so zariadením a vytvorením osobného komfortu v interiéri nebudete mať žiadne problémy.

Vyberte si nábytok svetlej farby

Čím menej masívna je štruktúra nábytku, tým väčší je pocit priestoru a svetla v miestnosti vytvoríte.  Pri takomto vytváraní interiéru by ste samozrejme mali brať do úvahy celé zariadenie priestoru,  osobné preferencie a jednotnosť. Ak je v priestore minimum svetla, skúste miestnosť rozžiariť jednoduchým nábytkom, možno na nožičkách a nahradiť niektoré doplnky priehľadným materiálom, ako napríklad konferenčný stolík, pri ktorom zároveň vynikne aj nová slovenská sedačka.

Odstráňte z okolia okna závesy

Napriek ich dokonalým tieniacim vlastnostiam, môžu v malom interiéri narobiť veľa neplechy. Nehovoriac o tom, ak sú z tmavých materiálov. Ak sa vám ale zdá okno bez nich prázdne skúste umiestniť na parapety kvety alebo iné drobné dekorácie, prípadne ich vybaviť jednoduchšími roletami alebo žalúziami. V malom byte je predsa dôležitý každý jeden centimeter.

Vyberte si súpravy na mieru

Pokiaľ máte k dispozícii a na rozloženie všetkého, čo k svojmu komfortu potrebujete, len minimum priestoru, je dobré, ak si zvolíte špeciálne konštrukčné riešenia. Môžu to byť vstavané spotrebiče, kuchynská linka alebo skrine. Prípadne sa môžete priestoru a jeho možnostiam prispôsobiť s multifunkčnou sedacou súpravou na mieru.

Nebojte sa využiť krásu a význam zrkadiel, zvoliť vhodné osvetlenie, kúpiť pekný koberec a zvoliť správny odtieň povrchu stien. Výsledným efektom bude priestorová harmónia a vaša maximálna spokojnosť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: