Search
Close this search box.

Právnik identifikoval zločiny, ku ktorým došlo vo filme Sám doma 2. Málokto by sa vyhol väzeniu

Už v prvom filme sa McCallisterovci neukazujú v tom najlepšom svetle. Kevinovi rodičia sa vyberú na dovolenku do Francúzska a nezbedného synátora zabudnú doma. To, že sa ho následne pokúsia zavraždiť zlodeji je len ďalšou priťažujúcou okolnosťou. Druhý diel filmu ide ešte ďalej. Kevinovi rodičia sa nepoučia a syna stratia na letisku. Rovnako Kevin koná ako nebezpečný psychopat. O tom, že dvaja banditi, Harry a Marv, ktorí sa chcú Kevinovi pomstiť, patria do väzenia, niet pochýb.

Čo na to právnik?

Právnik s užívateľským menom The Secret Barrister sa rozhodol pozrieť si druhý diel tejto série a podeliť sa so svojimi postrehmi. Na svojom Twitteri zverejnil všetky nelegálne skutky, ktoré sa vo filme vyskytli. Vychádzal pritom z anglickej a waleskej legislatívy.

Zdroj: YouTube

Kevin sa dopustil množstva priestupkov, mimo iného aj voyerizmu, keďže svojho strýka natáčal pri sprchovaní. Ďalším zločinom bolo zneužitie otcovej kreditnej karty v Hoteli Plaza. Počas pobytu v luxusnom hoteli minul na sladkosti viac než 900 dolárov.Za jeho najväčší zločin je však považovaný sadizmus, ktorý prejavil voči svojim úhlavným nepriateľom. Nalákal ich do opustenej budovy, ktorú zamoril smrtiacimi pascami. „Dva úmyselné pokusy o ublíženie na zdraví by Kevinovi vyniesli 8 rokov väzenia. Napriek poľahčujúcim okolnostiam, ako je jeho nízky vek a to, že ho ohrozovali šialenci, by bol vyhlásený za nebezpečného,“ píše The Secret Barrister na svojom Twitteri.

Harry a Marv by dopadli oveľa horšie. Už len zato, že ušli z basy, by im súd naparil doživotie. Útek z väzenia im však nestačil. Rozhodli sa Kevinovi pomstiť. Za únos a pokus o vraždu dieťaťa by dostali minimálne 30 rokov, v horšom prípade aj doživotie.

Čo však Kevinovi láskyplní rodičia? Aký trest by dostali oni?

Ak by sme brali do úvahy prvý diel, pravdepodobne by na začiatku filmu Sám doma 2. na Floridu vôbec necestovali. Odpykávali by si totiž ročný trest za to, že podcenili bezpečnosť svojho dieťaťa. V druhom dieli opäť nezvládli situáciu a kvôli ich nedbanlivosti sa Kevin dostal do zlého lietadla. To by bolo druhé zanedbanie dieťaťa v priebehu roka a vyslúžili by si za neho 10 rokov za mrežami.

Zdroj: YouTube

Ak by sme si odmysleli ich priestupok z prvého filmu, dostali by minimálne 8 mesiacov za zanedbanie svojho dieťaťa. To, že ich syn mohol byť brutálne zavraždený, by ich situáciu pravdepodobne ešte zhoršilo.

Filmy často nie sú pevne ukotvené v realite. Dokážete tvorcom odpustiť, ak kvôli lepšiemu zážitku z filmu „ohnú“ realitu?

Zdroj: ladbible.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: