Search
Close this search box.

Preč s nudou. Prežite s deťmi výnimočný deň pri vode vďaka týmto jednoduchým hrám

Keď sa vyberiete k vode s drobcom, povinnou výbavou sú nafukovacie koleso a rukávniky. Malým deťom poskytnú pocit istoty a do vody pôjdu s väčšou radosťou. Školáka už k bezpečnostným pomôckam prehovoríte ťažšie. No ak nevie dobre plávať, rád sa predvedie na štýlovej nafukovačke. My však vieme, že spôsobov ako ratolesti zabaviť je omnoho viac.

Lovte ryby

Vyrobte si udicu z konára a zo silonu, či hrubšej nite. Prípadne kúpte dieťaťu lacnú hračkársku sieťku a vyloví vám z vody tie najkrajšie darčeky.Vody sa báť netreba

Väčšie deti je často problém dostať z vody von. Pri menších je zase problém dieťa do vody prehovoriť. Najjednoduchší spôsob ako to dosiahnuť je hra.

1. Pozor, žralok– jedno dieťa bude žralok, ostatné rybičky. Žralok bude naháňať rybičky a keď jednu z nich chytí, stane sa žralokom ona a hra pokračuje ďalej. Formou naháňačky sa do vody drobec dostane ani nebude vedieť ako.

2. Aha, bocian vo vode sa chodí ťažšie. Úlohou vášho dieťaťa bude zdvíhať nohy čo najvyššie a robiť čo najväčšie kroky. U malých detí je úspech keď prejdú bez pádu vytýčenú trasu. Väčšie deti môžu súťažiť, kto bude v cieli skôr.

zdroj: Pixabay

Hurá, piesok!

Keď už bolo vody dosť, poslúži vám skvelo piesok a kamene. Do piesku sa dá kresliť, stavať z neho hrady, či otláčať do neho šľapky, ktoré majú na podrážke nalepené penové zvieratká. Na kamene a mušle možno kresliť, hrať s nimi pexeso či tvoriť z nich kamienkové mozaiky.

Ak je detí viac 

Ustrážiť viac detí naraz nie je vôbec jednoduché.  Väčšie deti sú odvážnejšie a často sa do vody hrnú bez toho, aby dokázali odhadnúť svoje schopnosti. Ak máte okrem drobca aj staršieho odvážlivca a ešte strážite krstňatá, či deti od susedov, pomôže ak ich sústredíte na jedno miesto. Na to sú ideálne tímové hry:

1. Štafeta – plavcov, ktorí sa radi potápajú, zabavíte jednoducho keď ich rozdelíte na dve družstvá. Prvý plavec z každého družstva sa nadýchne a pláva pod vodou najďalej ako dokáže. Hneď ako sa vynorí, ponorí sa druhé dieťa a pláva tak ďaleko ako zvládne. Po vynorení sa zostáva stáť na mieste. Tím, ktorý doplával ďalej vyhráva.2. Vodná pošta – je alternatívou štafety. Každé družstvo dostane list papiera, ktorý musí doručiť čo najďalej, bez toho, aby sa papier zamočil. Potápanie pritom nahradíme plávaním.

3. Popletený plavec – ak trávite čas pri jazere alebo pri mori, výbornou hrou je kúpanie sa v oblečení. Vaše ratolesti môžu súťažiť kto sa dokáže vo vode najrýchlejšie vyzuť a vyzliecť do plaviek. Môžete si tiež dať preteky, kto ďalej dopláva oblečený. Hra je ideálna po príchode k vode, aby vám oblečenie stihlo uschnúť a ako jediná z tímových je vhodná aj pre malé deti.

4. Podvodná akrobacia – vašich zdatných potápačov určite zaujme akrobacia pod hladinou. Dá sa pod vodou urobiť stojka? Dokážu sa posadiť na dno? Zvládnu urobiť kotúľ bez toho, aby sa dotkli dna?  Kto vypustí najviac bubliniek?

zdroj: Pixabay

Nevyšla Vám dovolenka? Nezúfajte, zabaviť sa dá aj doma.

Aj dovolenka na záhrade má svoje čaro. Nemusíte spisovať nekonečný zoznam, aby ste na nič nezabudli, nemusíte baliť a keď vyhladnete objednáte si jedlo z obľúbenej reštaurácie. Keď navyše vedľa bazéna postavíte deťom stan, strávia tam krásny deň a prežijú nezabudnuteľnú noc.

Zabaviť sa môžu zbieraním predmetov z dna bazéna či nácvikom vymyslenej choreografie pre akvabely. Ak im z chladničky prinesiete zásoby džúsov a sirupov, určite sa radi zahrajú na plážového barmana a prichystajú vám tie najchutnejšie drinky.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: