Search
Close this search box.

PREHĽAD: Toto sú najlepšie miesta, kde môžete úplne vypnúť

Je toho v poslednej dobe nielen v práci, ale aj doma na vás naozaj veľa? Treba si odpočinúť! Na odpočinok sú ale potrebné optimálne podmienky. Len tak jednoducho sa do správnej nálady a pohody nedostanete. My máme pre vás niekoľko miest, ktoré by vám mohli v tejto snahe pomôcť.

Pre inšpiráciu sme zozbierali niekoľko návrhov miest, kde si skutočne dobre oddýchnete.

Vonku pod holým nebom

Veľa príležitostí na nájdenie pokoja ponúka najmä príroda. Dlhá prechádzka lesom, túra na čerstvom vzduchu, načerpanie nových síl v záhrade alebo v parku namiesto neustáleho ponáhľania sa za ďalšou úlohou, vám určite prospeje! Nechajte preto na seba pôsobiť pokoj tohto okolia a odneste si niečo so sebou. Príroda môže byť peknou protiváhou stresujúceho sveta práce.

Pri dobrej knihe

Ponoriť sa do príbehu zaujímavej knihy nie je vôbec časovo ani finančne náročné. Čítanie darovanej Biblie alebo inej zaujímavej a obľúbenej literatúry vás upokojí, vďaka čomu budete schopní nad ostatnými vecami premýšľať úplne inak a s chladnou hlavou.

Navyše, čítanie zaujímavej kresťanskej literatúry alebo románu precvičí váš mozog, zväčší slovnú zásobu a zlepší pamäť. Tak si na túto činnosť nájdite niekde v tichom kúte čas.

Pri vode

Voda má na mnohých ľudí veľmi upokojujúci účinok. A môžu za to okrem iného aj záporné ióny, ktorých koncentrácia je v týchto miestach najvyššia. Nie každý má ale more na dosah ruky, no dobrým miestom na oddych môže byť aj neďaleké jazero či rieka. Pre uvoľňujúci efekt zvyčajne stačí počuť príjemný zvuk vody, párkrát sa zhlboka nadýchnuť a nechať svoju myseľ blúdiť.

Pri športe

Nejde tu o to, aby si telo oddýchlo, ale aby ste si „vyčistili hlavu“. A to, kde presne športujete, hrá naozaj len vedľajšiu úlohu. V posilňovni, pri behu v parku alebo na rotopede – hlavná vec je, že sa zapotíte. Starosti a frustrácia sa ľahko premenia na energiu a vy prídete na iné myšlienky.

Na wellness

Prečo by ste si nemohli dopriať aj wellness? Veď na tento typ odpočinku predsa dlhú dovolenku netreba. Aj počas víkendu si môžete svoje unavené telo i myseľ zregenerovať s wellness balíkom  z dobrých kúpeľov. Doprajte si všestranný program rozmaznávania a nechajte problémy a stres  odísť a budete sa cítiť ako znovuzrodení.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: