Search
Close this search box.

Znie to ako sen, ktorý by si chcel splniť každý z nás. Štát ponúka 8500 € za to, že sa sem presťahujete

Veľa ľudí by si len tak žilo svoj život a najlepšie aj s pekným platom, aby nemuseli nič riešiť. Je vám asi jasné, že niečo takéto je pre bežného človeka takmer nesplniteľné. Jeden z amerických štátov má však k tomuto „snu“ pravdepodobne veľmi blízko a ide na to správne. 


Ako informoval portál insider.com, od 1. januára 2019 začne americký štát Vermont ponúkať 8500 € všetkým tým, ktorí sa sem presťahujú a začnú pracovať z domu. Táto ponuka je však limitovaná pre prvých 100 pracovníkov v období prvých troch rokov od vzniku tohto nového programu a následne pre prvých 20 pracovníkov každý ďalší rok po ukončení pilotnej fázy.

Ľudia v štáte starnú, chce to mladú krv

Za novým zákonom stojí fakt, že vo Vermonte (s celkovo 625 000 obyvateľmi) je vekový priemer obyvateľstva najvyšší spomedzi všetkých štátov USA. Mladých ľudí tak štát potrebuje ako soľ. Tento negatívny fakt má totiž vplyv aj na ekonomiku štátu, a tak vrchní predstavitelia jednoducho museli konať. Čo teda tentokrát musíte splniť, aby ste grant dostali?

Zdroj: iStock

Je to jednoduché

Podmienkou je nasťahovať sa po 1. januári 2019, pričom ročné náklady žiadateľa nesmú prekročiť hranicu 5000 dolárov. Pekných 8500 € potom dostanete na zakúpenie notebooku, programov, úhradu nákladov za internet či co-working.

Faktov, pre ktoré by ste sa mali nad touto ponukou zamyslieť, je hneď viacero. Vermont je, okrem iného, známy množstvom prírodných krás, kvalitnými lyžiarskymi strediskami, či obľúbeným javorovým sirupom. Nájdete tu aj diametrálne odlišné veľkomestá, ktoré nie sú preplnené mrakodrapmi, čo dokazuje aj prevažujúca orientácia ľudí na vidiecky život. Jednoducho čistá idylka.

Navyše, z hlavného mesta Montpelier sa do New Yorku dostanete autom už za 5 hodín, čiže si budete môcť občas spraviť aj príjemný výlet do rušného a tradičného amerického veľkomesta.

Zdroj: insider.com

Zdroj titulnej fotografie: Getty Images

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: