Search
Close this search box.

Raj všetkých knihomoľov: V tomto kníhkupectve nájdete milión kníh

Sieť kníhkupectiev BookXcess otvorila novú prevádzku neďaleko mesta Singapur. Kníhkupectvo získalo celkom zaslúžene prezývku „Box of Knowledge“ (Škatuľa vedomostí). Nájdete tu totiž viac než milión kníh.


Kníhkupectvo sa nachádza v meste Sunway Iskandar v malajzijskom štáte Johor. Portál unilad.co.uk uvádza, že tento knižný raj sa rozlieha na štedrej ploche takmer 3 000 m². Dobrou správou je, že zo singapurského letiska sa do kníhkupectva dostanete za 20 minút.

V útrobách nájdete tisícky kníh rôznych žánrov. Od encyklopédií, kuchárskych kníh, návodov na šťastný život, až po beletriu, ktorá v sebe skrýva tie najúžasnejšie príbehy. Viac než milión kníh, a to všetko pod jednou strechou. Samozrejmosťou je aj priestor, v ktorom si budú môcť zákazníci knihy prelistovať. 

Zdroj fotografie: BookXcess

Toto úžasné miesto je vhodné nielen pre dospelých, ale aj pre deti. V kníhkupectve sa dajú kúpiť aj „magické knihy“, ktoré podporujú virtuálnu realitu a umožnia deťom zažiť pohlcujúce a interaktívne čítanie. Detský kútik pre malých čitateľov sa nazýva „The Cave“ (Jaskyňa).

Andrew Yap, spoluzakladateľ siete kníhkupectiev BookXcess, prezradil, že ich zámerom bolo obnoviť v ľuďoch lásku k čítaniu. A najlepšie sa láska ku knihám buduje u detí, ktorých rodičia tiež čítajú.

Zdroj fotografie: BookXcess

„Vyzývame všetkých rodičov, aby deťom vštepili lásku k čítaniu a umožnili im spoznať rozmanitosť kníh. Knihy rozširujú vedomosti, budujú charakter, zlepšujú myslenie a rozširujú naše poznatky o ekonómii, prírodnom prostredí a sociálnych problémoch.“ V kníhkupectve si môžete dopriať aj kávičku, prípadne nejakú malú maškrtu. Súčasťou komplexu je aj kaviareň Café Wolf.

Máte radi veľké kníhkupectvá alebo radšej nakupujete v malých obchodíkoch?

Zdroj: unilad.co.uk, sea.mashable.com

Zdroj titulnej fotografie: BookXcess

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: