Search
Close this search box.

Sila termálnych kúpeľov, takto jednoducho podporia a dajú do poriadku vaše zdravie

Návšteva termálnych kúpeľov môže natrvalo podporiť vaše zdravie. A vedeli o tom už Starovekí Rimania, že regenerácia tela v termálnych kúpeľoch je naozaj jednoduchá a rýchla. Pravidelná návšteva týchto kúpeľov ale neprispieva iba k liečeniu, ale aj k profylaktickému posilneniu imunitného systému.

Poďme sa spoločne o tom na základe viacerých výhod presvedčiť.

Kúpanie v teplej vode uvoľňuje napätie

Relax sa dá vyriešiť obzvlášť ľahko v teplej vode termálnych prameňov. Stav beztiaže a príjemná teplota vody vytvárajú citeľný relaxačný efekt. Väčšina termálnych kúpeľov má navyše trysky, ktoré možno využiť na masážne účinky tela. Obe možnosti príjemným spôsobom uvoľňujú mierne uvoľnenie chrbta.

Chrbát bez napätia sa potom dokáže rýchlo zregenerovať. To následne zvyšuje kvalitu spánku, ktorý je veľmi dôležitým východiskom pre vlastné regeneračné schopnosti tela v každodennom živote každého človeka. Tak si na návštevu našich najlepších termálnych kúpeľov nájdite čas aj vy.

Zabudnete na problémy s kĺbmi

Termálna voda je čerpaná veľmi hlboko zo zeme. Vďaka svojmu pôvodu má vysoký obsah minerálov a rôznych iných prvkov. Mnohé pramene obsahujú aj soľ a trochu síry. Rôzne časti potom pôsobia jemne na celé telo.

Návšteva termálnych kúpeľov pomáha napríklad proti osteoporóze. Ale kúpanie sa používa aj špeciálne po operáciách kĺbov na podporu rekonvalescencie. Preto sú v kúpeľoch takmer vždy ponuky s termálnou vodou a procedúrami s termálnou vodou. Predovšetkým však kúpanie v termálnych kúpeľoch sa už oddávna úspešne využíva proti reumatickým ťažkostiam každého druhu.

Dobrou správou je, že za týmto luxusom ďaleko a za hranice cestovať nemusíte. Užiť si luxusnú dovolenku a relax môžete aj v našom nádhernom 5 hviezdičkovom hoteli.

Termálny kúpeľ rozprúdi krvný obeh

Termálne kúpalisko má pozitívne účinky aj vďaka cielenému využívaniu teplôt. Najmä sauna a parný kúpeľ môže stimulovať vlastný obeh tela. Cielené striedanie teplej a studenej teploty umožňuje telu rýchlejšie regulovať svoju vlastnú teplotu a tým podporovať správne funkcie všetkých častí tela a jeho imunity. Tak to vyskúšajte a v zime si teplo užite.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista
Jednoduchý psychologický test, ktorý odhalí vašu pravú osobnosť
Nesmrteľná Pretty Woman: 15 zaujímavých faktov o najčarovnejšej rozprávke pre dospelých

Odporúčame: