Search
Close this search box.

RTVS spúšťa výnimočný projekt. Koncerty prinesie rovno zo sídlisk štyroch miest

RTVS uvedie na obrazovkách Jednotky jedinečný a výnimočne komponovaný program na dvoroch sídlisk, ktorý si v štyroch priamych prenosoch budú môcť diváci pozrieť aj z obývačiek svojich domovov. Začíname U VÁS DOMA 15. mája o 20:30 na Jednotke.


V jednotlivých častiach programu sa predstavia obľúbené kapely a speváci, zaznejú tóny tradičného folklóru, vystúpia známi speváci, špičkoví umelci iných žánrov z divadla, z poézie, ale i z oblasti vážnej hudby.

Pre dobrú vec

Základným cieľom projektu je pobaviť, povzbudiť v časoch koronakrízy, ale hlavne poďakovať všetkým tým, ktorí boli a sú v „prvej línii.“ Organizátor projektu Martin Frimmer: „Poďakovať treba týmto ľuďom, lekárom,  personálu v seniorských zariadeniach, v nemocniciach, ale aj obyčajným ľuďom v obchodoch, ktorí nám teraz už dovolili trošku slobodnejšie dýchať. Niektorých chceme pozvať aj na pódium, porozprávať sa s nimi, poďakovať, pretože oni čelili hrozbe zoči – voči. Potleskom im vzdať hold.“

Dano Dangl, producent projektu, poznamenáva: „Myšlienka vznikla z toho, že umelci zostali doma a chýbajú im diváci a naopak ľuďom umelci. Ľudia sú prirodzene doma, a tak nám napadol variant, že umelci môžu ísť za divákmi. Uvedomujeme si, že najviac divákov je na sídliskách. Pootvárajú okná, vyjdú na balkóny a môžu mať plnohodnotný koncert, ktorý sa aj priamo prenáša do domácností. Druhým pilierom projektu je fakt, že koncertmi sa pomáha, majú charitatívny rozmer, k čomu umelci prispejú i svojou troškou.“

Režisérom projektu je Lukáš Zednikovič, ktorý hovorí: „Situácia sa neustále mení, opatrenia musíme dodržiavať prísne. Umelci budú prichádzať postupne, nebudú sa kontaktovať so štábom, ktorý musí všetko technicky zabezpečiť. Zároveň budeme vyzývať ľudí, aby koncert pozerali skutočne z balkónov.“

Herecké a moderátorské hviezdy

Koncerty U vás doma sa uskutočnia v štyroch mestách. Tento piatok 15. mája sa začína v Žiari nad Hronom. Diváci si budú môcť vychutnať umenie v rôznych žánroch v podaní známych umelcov, ako sú VIDIEK a CIMBAL BROTHERS. Vystúpia herci Jozef VajdaĽubo Kostelný, zahrajú i Trombitáši. Moderátormi budú obľúbení Katka BrychtováJuraj Šoko Tabaček. „Na koncert sa nesmierne teším, že takýmto spôsobom sa priblížime divákom. Nechceme, aby chodili diváci za nami, chceme, aby nám tlieskali z balkónov svojich domovov.

Aj takýmto spôsobom môže byť medzi nami a ľuďmi skvelá interakcia. S prirodzeným nadšením a radosťou,“ konštatuje Katka Brychtová.

Koncert z Prešova budú 22. mája moderovať Milan Junior Zimnýkoval a Stanka Kašperová. Na koncerte vystúpi Katka Knechtová, divadlo Kavej so zábavným seriálom priamo na pódiu, herečky Anička Rakovská, Janka Kovalčíková, folklór zastúpi Lomnické čáve. Klavírny sprievod bude mať Daniel Špinar.

V Rimavskej Sobote sa koncert U vás doma uskutoční 29. mája. Aj tu čaká divákov na sídliskách veľmi pestrá produkcia v podaní takých inšpiratívnych umelcov, ako sú FRAGILE. Program doplnia herci z Túlavého divadla, folkloristi Družina, herci Števo Martinovič, Adela Mojžišová, Soňa Norisová. Moderátormi budú populárni Adela VinczeováSajfa.

Posledný koncert sa odohrá v 5. júna v Bratislave. Ani v hlavnom meste nebudú na sídliskových pódiách chýbať zaujímavé umelecké osobnosti. Hudobným headlinerom bude skupina Hex. Moderátormi večera budú Marianna Ďurianová a Šarkan.

Diváci nielen na sídlisku, ale i pri televíznych obrazovkách sa budú môcť pobaviť aj na divadelnom predstavení Prišla som bojovať o svojho manžela… alebo – A čo ja, láska?, v ktorom účinkujú Martin Mňahončák, Marta Sládečková, Dominika Kavašová, Zuzka Porubjaková. Hosťom bratislavského koncertu bude pán Róbert Mistrík.

Televízny programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák považuje koncerty U vás doma za výnimočný projekt. „Vysielanie takéhoto programu na obrazovkách RTVS má v týchto ťažkých časoch predovšetkým ľudský význam. Oceňujem jeho výnimočnosť aj pre výrazný charitatívny rozmer.“

Súčasťou programu je výrazný charitatívny moment, realizovaný cez zbierku #ktopomozeslovensku, do ktorej môžu prispievať diváci, ale aj organizácie a firmy. Výťažok zbierky putuje iniciatíve Kto pomôže Slovensku.

Zdroj: TS RTVS 

Zdroj titulnej fotografie: Screenshot / YouTube / RTVS 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: