Search
Close this search box.

5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú

Zdroj: Pexels / Nicolas Postiglioni

Silné ženy vynikajú svojím sebavedomím a jedinečnosťou. Kým niektoré dostanú tieto charakteristiky do vienka už pri narodení, iné ich získajú v priebehu života. Sú stelesnením prirodzenej sily, ktorá je spojená so ženským bytím a využívaná na boj proti nespravodlivosti.


Dnešná doba nepraje príliš vysokým štandardom pri zoznamovaní. Niektorí sa uspokoja radšej s povrchnosťou, než by mali vynaložiť úsilie na vybudovanie silného a trvalého vzťahu. Ak navyše natrafíte na ženu so silnou osobnosťou, môže na vás doľahnúť strach a zutekáte skôr, ako sa navzájom lepšie spoznáte.

Pritom je len dôležité komunikovať a uvedomiť si, aké veci nie je ochotná tolerovať. Na čo si teda určite dávajte pozor vo vzťahu so silnou ženou? Pár užitočných postrehov ponúka portál Higher Perspective.

Podceňovanie

Silná žena neznesie, aby ju partner podceňoval. Pozná svoju hodnotu a nenechá si len tak ničiť sebavedomie. V rámci verbálnej komunikácie si dávajte pozor na ignorovanie jej myšlienok a snahy, či nerešpektovanie jej názorov.

Silnú ženu nikdy nepodceňujte. (Zdroj: Unsplash / Raphael Nast)

Pri skutkoch nezabudnite na ocenenie jej práce vo vzťahu, a v žiadnom prípade jej prínos nebagatelizujte. Kým pri slovách si je silná žena istá ich hodnotou, pri činoch to vníma veľmi podobne. Uvedomuje si ich význam pre vzťah a všetko, čo robí, považuje za dôležité.

Nedostatok emocionálnej komunikácie

Spoločnosť často vykresľuje silné ženy ako chladné sochy, ktorým chýba cit a empatia. Je to však len obyčajný predsudok. Aj ony potrebujú hlboké emocionálne spojenie, aby sa cítili naplnené. Je pravda, že sa nedajú len tak ľahko opantať láskou či romantickými gestami, a trvá im dlhšie, než sa skutočne zamilujú. Majú vyššie nároky, no ak sa vám podarí ukázať, že ich dokážete naplniť, nemajú najmenší problém uvažovať o usadení sa.

Dajte si záležať na otvorenej a inteligentnej vzájomnej komunikácii. Naučte sa hovoriť o svojich pocitoch, potrebách a prianiach, neprezentujte sa nezrelo, a nebojte sa riešiť aj problémy vo vzťahu. Silná žena vás to učiť nebude. Ak si s ňou chcete udržať vzťah, musíte dať najavo svoju zraniteľnosť a potlačiť do úzadia prípadnú spoločenskú hanbu.

Nedostatok rešpektu

Dbajte na to, aby niektoré vaše slová alebo činy nevyzneli neúctivo. Vyššie spomenuté podceňovanie či spochybňovanie myšlienok, názorov a nápadov niekoho iného, je prejavom nedostatočného rešpektu. Silná žena takéto správanie neznesie. Vždy vám dá jasne najavo, čo sa jej nepáčilo a očakáva, že urobíte všetko preto, aby sa to už viac v budúcnosti neopakovalo.

Rešpekt je základom každého zdravého vzťahu. (Zdroj: Pixabay)

Môže to byť pre vás nepríjemné, často zvíťazí potreba brániť sa, ak to však zvládnete, dokáže vás to v živote posunúť vpred. Správanie, v ktorom je nedostatok rešpektu, jednoducho nevysvetlíte. Ak si chcete silnú ženu udržať, radšej sa vydajte na cestu učenia a osobného rastu.

Kontrola a manipulácia

Silné ženy rozpoznajú manipuláciu od prvého okamihu. Vo svojom živote sa už stretli s rôznymi ľuďmi a zažili správanie, ktoré nebolo vždy úplne pozitívne. Nedajú sa preto nachytať na bežné triky či taktiky, o ktorých si manipulátor myslí, že sú dokonale skryté.

Rovnako to platí aj v prípade, ak by ich chcel ktokoľvek kontrolovať a príliš veľa zasahovať do ich vlastného života. Silné ženy si nadovšetko cenia svoju autonómiu, predovšetkým nezávislosť a samostatnosť. Po období, kedy dávali na prvé miesto potreby iných, si uvedomili dôležitosť toho, aby táto priečka patrila hlavne im.

Ignorovanie jej snov a ambícií

Silná žena vidí pred sebou svoj potenciál, ktorému verí. Nehanbí sa za svoje skutočné túžby či vysoké ciele. Od partnera preto požaduje, aby ju podporil a podal jej pomocnú ruku, ak to potrebuje.

Tiež nebude tolerovať odmietavý postoj vo vzťahu k jej predstavám a snom. Neznamená to, že jej nemôžete dohovoriť, ak vidíte, že jej to niekedy prerastá cez hlavu. Nešírte však negatívne emócie hneď od začiatku.

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: