Search
Close this search box.

Ruší vás v lietadle detský plač? Letecká spoločnosť predstavila zaujímavé riešenie

Predstavte si, že máte pred sebou dlhšiu cestu lietadlom. Či už idete na dovolenku alebo cestujete pracovne, určite by ste si radi počas letu aj oddýchli a načerpali energiu. No vedľa vás je cestujúci s dieťaťom, ktoré celý čas iba plače. Samozrejme, deti sú pokladom nášho sveta, no aj napriek tomu ste v takýchto situáciách s najväčšou pravdepodobnosťou znechutení a nadávate si, prečo ste si vybrali práve toto sedadlo.


Práve kvôli takýmto situáciám prišla jedna letecká spoločnosť s riešením. Ako informoval portál travelandleisure.com, japonská letecká spoločnosť Japan Airlines (JAL) len nedávno pridala na mapu výberu sedadiel ikonku, ktorá označuje, že na palube a na danom sedadle bude dieťa alebo batoľa. Cestujúci sa tak môžu rozhodnúť, či chcú sedieť v jeho blízkosti alebo nie.

Letecká spoločnosť, na svojej oficiálnej stránke, vysvetlila, že cestujúcim, ktorí majú so sebou dieťa vo veku od 2 do 8 rokov, sa pri výbere sedadiel zobrazí na obrazovke ikona dieťaťa na sedadle, ktoré preň vyberú. 

Zdroj: Pexels

Ak by ste však mali pri tomto opatrení pocit, že spoločnosť je ladená príliš jednostranne, nie je tomu vôbec tak. Japan Airlines sa stará aj o pohodlie cestujúcich s deťmi. Ako uviedla spoločnosť CNN, rodičia majú k dispozícii detské kočíky na zapožičanie priamo na letiskách a môžu využívať aj možnosť prednostného stravovania.

Na novinku sú rôzne názory

Jeden z pravidelných cestujúcich, využívajúci služby tejto leteckej spoločnosti, Rahat Ahmed, na svojom Twitteri poďakoval spoločnosti za upozornenie na to, kde budú v lietadle sedieť deti počas jeho 13-hodinového letu. Zároveň vyjadril názor, že táto novinka by mala byť povinnosťou u všetkých leteckých spoločností.

Samozrejme, našli sa aj ľudia, ktorí s jeho názorom nie príliš súhlasili a vyzvali ho, aby mal viac tolerancie voči cestujúcim s deťmi. Ahmed má však v tejto veci úplne jasno. Pre denník The New York Times uviedol, že keď ľudia veľa cestujú, pri výbere sedadla zohľadňujú viacero faktorov, či už ide napríklad o sedenie pri uličke alebo miesto v zadnej či prednej časti lietadla. 

Zároveň je však aj veľa cestujúcich, ktorí si cenia pokojný nočný spánok počas letu, a práve preto je podľa neho tento nápad nesmierne užitočný.

Ak teda patríte medzi cestujúcich, ktorí si let vedľa malého dieťaťa nevedia predstaviť, táto novinka je pre vás ako stvorená. No a pokiaľ ide o novú mapu, ktorú spoločnosť zaviedla, určite má svoje výhody aj z iného uhľa pohľadu. Mamičky alebo oteckovia s deťmi nemusia sedieť vedľa niekoho, kto ich počas celého letu upozorňuje na plač ich dieťaťa.

Zdroj: travelandleisure.com, jal.co.jp, nytimes.com, cnn.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: