Search
Close this search box.

Ryanair má na krku ďalší škandál. Zverejnená fotka zachytáva neľudské podmienky, v ktorých sa ocitli jeho zamestnanci

K incidentu došlo 13. októbra 2018. Štyri lietadlá spoločnosti Ryanair mali pristáť v Porte, hlavnom meste Portugalska. Avšak kvôli tropickej búrke Leslie museli byť presmerované do Malagy. Práve tam dostalo 24 ľudí (6 z každého lietadla) k dispozícii priestory, ktoré patria spoločnosti Ryanair. Pôvodne malo ísť o štyri miestnosti, avšak posádka zistila, že odomknutá je len jedna.

Vybavená bola skutočne úboho. Zamestnanci Ryanairu mali k dispozícii 8 stoličiek a chladnú zem. Posádka zostala v týchto priestoroch až do nedele rána, kedy im letisko poskytlo svoje VIP priestory. Na druhý deň, bez oddychu a spánku, leteli naspäť do Porta.

Piloti a stewardi však neboli jediní, na koho sa spoločnosť takpovediac vykašľala. Aj cestujúci strávili noc na letisku, bez akejkoľvek pomoci. Podobne ako zamestnanci, ani oni nemali prístup k jedlu, či vode.Po zverejnení fotografie sa posádke ospravedlnil vrchný predstaviteľ Ryanairu, Peter Bellew. Uviedol, že toho dňa boli hotely v Malage kompletne obsadené. Dôvodom bola nielen samotná búrka Leslie, kvôli ktorej núdzovo pristálo v Malage množstvo lietadiel, ale aj to, že Španieli oslavovali štátny sviatok a hotely boli obsadené.

Zamestnanci írskej nízkonákladovej spoločnosti Ryanair dlhodobo štrajkujú proti podmienkam, v ktorých musia pracovať. Sťažujú sa pritom nielen na nízke mzdy, ale najmä na nevyhovujúce podmienky a vyťaženosť.

Zdroj: metro.co.uk, bbc.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: