Search
Close this search box.

Potrebujete na prácu viac energie? Vytvorte si ideálne podmienky a prostredie

Sústrediť sa na pracovné záležitosti, keď sú naše myšlienky zaneprázdnené spomienkami na sviatky alebo naopak zamrznú v očakávaní dlho plánovanej dovolenky, je naozaj ťažké. Bez ohľadu na dôvody, ktoré vás odvádzajú od práce, musíte nájsť silu na udržanie efektívnosti, aby ste mohli všetky svoje pracovné povinnosti plniť čo najefektívnejšie.


Máme preto pre vás niekoľko tipov, pomocou ktorých by ste to mohli zvládnuť pomerne jednoducho.

Počúvajte svoje biorytmy

Venujte pozornosť signálom, ktoré vám vaše telo dáva. Zistite, kedy ste cez deň plný energie a kedy sa naopak cítite ako brat leňochoda! Je pozoruhodné, že takýchto momentov môže byť niekoľko. Keď sa naučíte počúvať samého seba, môžete si naplánovať úlohy, ktoré si vyžadujú maximálnu koncentráciu v tých hodinách, keď máte „výbuch“ energie.

Vytvorte si pohodlné pracovné prostredie

Nový nábytok na recepciu dodá šmrnc nielen miestnosti, ale aj celému tímu. Pre lepší výkon však potrebujete aj správnu klímu. Veď, ak je v kancelárii teplo, alebo vás vyrušujú priame lúče horúceho slnka, potom je za takýchto podmienok mimoriadne ťažké sústrediť sa na prácu. Snažte sa preto vybaviť svoje pracovisko najvyšším komfortom, aby vás nič od práce neodvádzalo.

Moderné kancelárske stoličky sú nielen dizajnovým doplnkom, ale aj dobrou oporou pre telo, ktoré musí v jednej polohe vydržať niekoľko hodín denne.

Robte si krátke prestávky

Ak je to možné, aspoň na chvíľu odtrhnite oči od monitora a doprajte im odpočinok. Pokúste sa trochu rozptýliť, osviežiť svoje myšlienky, aby ste čoskoro začali naplno pracovať s obnovenou silou.

A aby to malo ešte lepší efekt. Doprajte si relax aj vo voľnom čase. Neznamená to, že automaticky musíte stráviť celý víkend v kresle. Naopak, trávte čas s priateľmi, choďte na piknik, venujte sa svojmu obľúbenému koníčku alebo častejšiemu pobytu v prírode. Vašou úlohou je získať náboj pozitívnych emócií, ktoré spestria váš život a zabránia tomu, aby vás monotónna pracovná rutina pohltila.

Ako vidíte, udržiavanie pozornosti pri práci nie je také ťažké. Stačí sa počúvať, naučiť sa definovať svoj vnútorný stav a venovať sa implementácii týchto jednoduchých techník len pár minút denne.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: