Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Školník náhodne objavil zabudnutú kabelku z roku 1957. Aké tajomstvá ukrývala?

Dievčenská kabelka sa našla medzi školskými skrinkami a stenou. Nálezcovia sa ju pokúsili vrátiť majiteľke. Bohužiaľ, v tomto prípade kabelka svoju majiteľku prežila.


Ako informoval portál cnn.com, zaprášenú červenú kabelku našiel istý Chas Pyle, ktorý pracuje ako školník na strednej škole v Ohiu. Natrafil na ňu pri premiestňovaní školských skriniek. Škola sa rozhodla zverejniť fotografie kabelky a vyhlásila pátranie po majiteľke.

K majiteľke sa už nevráti

Po nejakom čase sa škole podarilo zistiť, že taška patrila študentke menom Patti Rumfola, ktorá ju stratila v roku 1957. Bohužiaľ, Patti umrela v roku 2013, a tak sa už stratená kabelka nemohla vrátiť do rúk dávnej majiteľky. Škole sa však podarilo spojiť aspoň s jej deťmi. 

Jej päť detí napokon spoločne otvorilo peňaženku a nahliadlo do života ich matky v časoch, keď oni ešte neboli ani v pláne. Škola následne zverejnila na svojej stránke fotografiu zaprášenej kabelky, vrátane jej obsahu. Kým študenti tak môžu nahliadnuť do života ľudí, ktorí boli v ich veku pred viac než 60 rokmi, starší ľudia si môžu s veľkou dávkou nostalgie zaspomínať na časy dávno minulé.

Čo sa v kabelke ukrývalo?

V kabelke sa našiel hrebeň, make-up, vrátane púdra a pastelovo ružového rúžu. Takisto sa v nej nachádzal čitateľský preukaz do miestnej knižnice a členské poukazy do mládežníckej organizácie YMCA a Červeného kríža. V kabelke boli tiež čiernobiele fotografie jej priateľov, rodiny a psa. Na jednej z nich bol aj odkaz: „Patti. Veľa šťastia úžasnému dievčaťu a kamarátke. Bonnie.“

V kabelke bol aj zoznam futbalových zápasov z roku 1956. Patti si niektoré z nich prečiarkla. Ukrývala aj hotovosť, avšak na dnešnú dobu išlo o skutočne smiešnu sumu 26 centov, cca. 0,23 eur. Každé z detí si vzalo jednu mincu z maminej kabelky na pamiatku.  

Patti Rumfola ukončila školu v roku 1960. Stala sa učiteľkou a vzala si istého Johna G. Michela. Milovala čas, ktorý mohla stráviť so svojimi vnúčatami.

Zdroj: cnn.com

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / North Canton City Schools

You don't have permission to register