Search
Close this search box.

Sú vaše oči citlivé na chladné počasie? Vyskúšajte tieto jednoduché tipy

Máte na chlad, mrazivé počasie a suchý vykúrený vzduch citlivé oči? Tento problém trápi pomerne veľkú časť dospelej populácie. Dobrou správou je, že existuje niekoľko riešení, ako ho môžete odstrániť a vychutnávať si svoje okolie prostredníctvom zraku bez zbytočných komplikácií.


V našom článku nájdete vybrané tipy, ktoré uvoľnia vaše oči, aby ste sa opäť cítili dobre. Pokračujte preto v čítaní a všetko dôležité sa včas dozviete.

1. Skontrolujte vzduch v miestnosti

Oči nemajú rady ohriaty vzduch, pretože radiátory ho veľmi rýchlo vysušujú. Ak je to preto možné, nastavte termostat na nižšie stupne, čo prospeje nielen vášmu zraku, ale aj peňaženke. Okrem toho je dôležité, aby ste pravidelne vetrali a sledovali vlhkosť v miestnosti. Ideálna vlhkosť je medzi 40 a 60 percentami. Príliš suchý vzduch môžete navlhčiť pohárom vody na teplom radiátore alebo mokrým uterákom.

Ak by ste problém suchého vzduchu dlhodobo podceňovali, návšteve dobrého očného lekára Nitra sa časom určite nevyhnete.

2. Používajte očné kvapky

Prevenciou môžu byť aj očné kvapky. Očné kvapky sú veľmi účinným spôsobom, ako rýchlo zvlhčiť suché oči a pritom sú voľne dostupné v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Dávajte si však pozor, aby ste nepoužívali očné kvapky po exspirácii, pretože tie môžu spôsobiť očné infekcie. Na suché viečka pomáha aj očná masť.

Zdroj: Pexels

Ak sa náhodou problém vysušenia týka aj vašej pokožky, zvážte návštevu kožnej ambulancie Piešťany, pretože len lekár môže najlepšie odhaliť skrytý problém príčiny.

3. Myslite na hygienu

V zime sú vírusy a baktérie obzvlášť aktívne a veľa ľudí trpí infekčnými chorobami. Čo ale mnohí nevedia je, že baktérie môžu namáhať tiež vaše oči a spúšťať príznaky, ako je svrbenie a začervenanie. Takže ak máte nádchu, môže sa dostať aj do vašich očí. V zime si preto dávajte pozor, aby ste sa predtým nedotýkali očí a dôkladne si vždy umyte ruky.

4. Pozor na ametropiu

Poruchy zraku, ktoré si všimnete v zimnej tme, nie vždy súvisia so zlou viditeľnosťou. Oční lekári upozorňujú, že problém môže spôsobiť aj neodhalená ametropia. Ak máte často problémy s jasným videním v tme, nechajte si skontrolovať oči u spomínaného odborníka.

5. Zlepšite životný štýl

Práca s počítačom môže namáhať oči bez ohľadu na ročné obdobie. Pravidelne preto uvoľňujte oči tak, že ich na minútu zatvoríte alebo sa pozriete do diaľky. Uistite sa, že máte dobré osvetlenie a neustále žmurkajte, aby ste sietnicu rovnomerne zvlhčili. Pravidelné cvičenie môže tiež pomôcť očiam tým, že zvýši prietok krvi. Tiež sa uistite, že pravidelne konzumujete vyváženú stravu a pijete dostatok vody.

 

Zdroj titulnej fotografie: Pexels

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: