Search
Close this search box.

Toto je 10 zlozvykov, ktoré vás zbytočne oberajú o energiu

Portál brightside.me zverejnil zoznam návykov, ktoré pre nás môžu byť toxické. Inšpirovali sa samotným Dalajlámom, ktorý, okrem pomenovania zlozvykov, ponúka aj riešenia, ako sa ich jednoducho a efektívne zbaviť.

1. Dodržiavajte svoje sľuby

Zdroj: Pexels

Nikdy nedávajte sľuby, ktoré nemôžete, alebo nechcete splniť, len preto, aby ste si nepohnevali druhú stranu. Keď svoj sľub nedodržíte, zanechá to škvrnu na vašej povesti. Keď už niečo sľúbite, určite to splňte.

2. Stráňte sa toxických ľudí

Ľudia, ktorí majú dar vypočuť druhého človeka, sú veľmi vzácni. Zároveň sa však často stávajú obeťou tých, ktorí okolo seba šíria negatívnu energiu. Ak aj vy máte vo svojom okolí človeka, ktorý vám pri každom stretnutí naloží na plecia všetko svoje nešťastie, skúste sa od neho odpútať. Obklopte sa ľuďmi, ktorí šíria pozitívnu energiu.3. Plaťte načas svoje účty 

Zdroj: Pexels

Vaše životné motto by malo byť podobné, ako motto Lannisterovcov z Game of Thrones. Nesplatené dlhy sa s vami ťahajú, zhoršujú vašu reputáciu, a kdesi v podvedomí vás znervózňujú. Preto sa snažte nikomu nič neostávať dlžní.

4. Naučte sa odpúšťať

Ak v srdci nesiete hnev na človeka, ktorý vám ublížil, škodí to nielen jemu, ale hlavne vám. Nenávisť je toxická, a ak ňou otrávite svoju dušu, budete trpieť. Skúste v sebe nájsť silu a odpustite, aj keď si možno dotyčný vašu milosť nezaslúži. Zo srdca vám spadne obrovský kameň.

5. Robte to, čo máte radi

V živote musíme robiť množstvo vecí, ktoré nás nebavia a otravujú. Avšak vždy, keď to bude aspoň trochu možné, robte veci, ktoré zbožňujete.

6. Nájdite si čas na všetko dôležité

Zdroj: Pexels

Nezabudnite si nájsť čas aj na odpočinok. Skúste nájsť rovnováhu a nezanedbávajte relax.

7. Renovujte

Nikdy neprestávajte hľadať nové podnety, tvorte a meňte svet okolo seba. Začnite napríklad vo svojej spálni. Vymeňte obraz, pretrieďte si skriňu, povymetajte všetky kúty. Váš domov je obrazom vášho vnútra. Ak si chcete udržať čistú myseľ, vyčistite si najskôr priestor, v ktorom žijete.8. Naučte sa čeliť nepriaznivým situáciám

Ak vám niečo prekáža, ozvite sa a pokúste sa problém odstrániť. Neostávajte stáť v kúte, nečakajte, že to niekto vyrieši za vás. Väčšinou skutočne stačí len otvoriť ústa.

9. Dbajte o svoje zdravie

Zdroj: Wikimedia / Joellepearson

Každá brilantná myseľ je ukrytá v krehkej ľudskej schránke. Bez pevného zdravia vám bude vaša myseľ celkom na nič. Preto je dôležité udržať v dobrej kondícii nielen myseľ, ale aj telo. Uistite sa, že venujete dosť pozornosti starostlivosti oň.

10. Nechajte svoj život plynúť

Nebojujte so životom, prijmite, čo vám prinesie. Ste súčasťou väčšieho celku, nechajte sa unášať. Nezabudnite však, že vy ste tí, čo majú v rukách kormidlo.

Zdroj: brightside.me 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Prečo sa nám pri kúpaní zošúverí koža? Vedci prišli so zaujímavým vysvetlením

Odporúčame: