Search
Close this search box.

Pomer ukazováka a prstenníka môže prezradiť veľa o našej osobnosti. Ktorý prípad sa týka vás?

Zamysleli ste sa už niekedy napríklad nad dĺžkou vašich prstov, konkrétne ukazováka a prstenníka? Hoci vzhľad ako taký určuje genetika, niektoré štúdie sa pristavili aj pri tejto otázke. Ukázalo sa, že dĺžka prstenníka závisí od hladiny testosterónu, t.j. mužského hormónu, s ktorým sa ešte nenarodené dieťa „stretáva“ v maternici.

Zistenia však zašli ešte ďalej a preukázali, že vzájomný pomer ukazováka a prstenníka môže odhaliť veľa o našej osobnosti. Nemusíte tomu bezhlavo dôverovať, avšak, čo môžete stratiť? Ide o jednoduchý test – zadívajte sa na svoju ľavú ruku a porovnajte dĺžku vášho ukazováka a prstenníka. Čo vidíte?1. Ukazovák je kratší ako prstenník 

Ľudia patriaci do tejto skupiny sú často veľmi atraktívni, charizmatickí a očarujúci. Oplývajú výbornými komunikačnými schopnosťami, čím si vedia jednoducho získať a udržať pozornosť svojho okolia. Radi riskujú, čo sa im často aj vyplatí. Ak ich prekvapí odchýlka, s ktorou vo svojom pláne nerátali, nezaradia spiatočku. Vždy si povedia, že existuje aj iná cesta.

Aj to je hlavný dôvod, pre ktorý zvyčajne excelujú v tom, čo sa rozhodnú dosiahnuť. Sú to však maximalisti, ktorí si stanovujú vysoké ciele. Niektorí by mohli ich správanie označiť za agresívne, avšak nie je tomu tak. Jednoducho si nedokážu pomôcť. Môže za to vysoká hladina spomínaného testosterónu.

Zdroj: Pixabay

2. Ukazovák je dlhší ako prstenník

Ľudia patriaci do tejto skupiny sú považovaní za veľmi sebavedomých a úplne sebestačných.dobrými vodcami, pričom si dokážu zachovať pokoj za každých okolností. Obyčajne sa neradia medzi tých, čo urobia prvý krok pri nadväzovaní nových obchodov alebo vzťahov. Ak sa však už na to predsa len dajú, sú verní a maximálne zodpovední.Majú veľmi analytickú myseľ, preto im je spontánnosť úplne cudzia. Ak sa už majú o niečom rozhodnúť, vždy si svoj krok veľmi dobre premyslia a zvážia všetky možnosti.

3. Dĺžka ukazováka je (približne) rovnaká ako dĺžka prstenníka

Ľudia patriaci do tejto skupiny sú veľmi starostliví, vyrovnaní, mierumilovní a držia sa vždy pri zemi. Snažia sa vyhnúť akýmkoľvek konfliktným a rizikovým situáciám. Prípadná neistota je pre nich veľmi nepríjemná.

Sú veľmi dobrými priateľmi, vždy ochotní pomôcť druhým. Zároveň sú lojálni, spoľahliví a verní, či už ide o prácu, priateľstvo alebo partnerský vzťah. Na veci sa pozerajú vždy z toho pozitívnejšieho konca a v každej situácii sa snažia nájsť niečo dobré.

 

Tak čo, do ktorej skupiny sa zaraďujete vy? Sedia na vás dané charakteristiky? 

 

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: