Toto je kameň, ktorý dokáže „zahriať“ ľudí

Napriek tomu, že je vonku optimálne teplá zima, veterné počasie, ktoré aktuálne dosť často nad naším územím vládne, pocit chladu zvyšuje. V takých momentoch nás dokáže zahriať teplá kožušina, čaj alebo deka. Veľmi dobre zútulnia priestor aj niektoré moderné obklady, ktoré si nevyžadujú žiadnu starostlivosť.


Jedným z nich je aj nádherný travertín, ktorý dodáva interiéru mimoriadne krásny nádych elegancie a luxusu.

Prečo práve travertínová dlažba?

Travertín je dokonale odolný, no nie je to jeho jediná dobrá vlastnosť. V interiéri je možné kameň použiť na zdobenie krbov, okenných otvorov, stien alebo stĺpov. Zvláštna štruktúra travertínu dáva povrchom trojrozmernosť, vďaka čomu interiér preberá prvky antického štýlu.

Kameň sa ľahko spracováva. Je voľne leštený a brúsený, v dôsledku čoho môžete získať dlažbu z krásneho travertínu všetkých tvarov a veľkostí. To vám umožní vytvoriť exkluzívny interiér a oživiť nezvyčajné nápady moderným obkladom.

Zdroj: travert.sk

Tento prírodný kameň je harmonicky kombinovaný s inými materiálmi ako je kov, drevo alebo sklo, čo je  vlastnosť, ktorá z neho robí univerzálny dokončovací materiál hodiaci sa do akéhokoľvek štýlu dizajnu.

Výhody použitia travertínu v interiéri

  • prijateľné náklady a atraktívny vzhľad;
  • nenáročnosť kameňa pri odere a odolnosť proti čistiacim prostriedkom;
  • vysoká zvuková a tepelná izolácia povrchov;
  • dobrá udržiavateľnosť.

Vo všeobecnosti je travertín vynikajúci na zdobenie bytových, kancelárskych a verejných budov, no vďaka prijateľnej cene si určite nájde svoje miesto aj u vás doma a zaistí potrebné prehriatie interiéru aj v tom najchladnejšom počasí. Tak sa o tom s travert.sk presvedčte.

You don't have permission to register