Životopisný film o Freddie Mercurym a skupine Queen je realitou. Pozrite si trailer

V hlavnej roli sa objaví Remi Malek, známy zo seriálu Mr. Robot. Film vzniká pod taktovkou Bryana Singera, ktorý okrem iného režíroval filmy X-men, Zvyčajní podozriví či Valkýru.

Životopisná dráma o skupine Queen, ktorá dostala názov Bohemian Rhapsody, už od začiatku nakrúcania naráža na neskutočné množstvo problémov. Popisuje raketovú hviezdnu kariéru skupiny, ich kultové piesne a novátorský zvuk. V krátkom čase sa im podarí dosiahnuť nevídaný úspech, Freddie Mercury však prehráva boj so svojimi vnútornými démonmi.Preto sa odpúta od kapely a snaží sa o sólovú kariéru. Napokon sa mu podarí obnoviť kapelu krátko pred ich legendárnym koncertom Live Aid. I napriek tomu, že v tom čase už vie, že umiera na AIDS, dokáže z tohto vystúpenia vykresať najúžasnejšie rockové vystúpenie všetkých čias.

Film vrcholí práve koncertom Live Aid a divákov možno trochu zamrzí, že neuvidia Freddieho boj so zákernou chorobou, ktorý sa skončil jeho úmrtím v roku 1991. Ako možno vidieť aj v samotnom trailery, sústreďuje sa skôr na komponovanie najväčších hitov, akými sú We Will Rock You, či Bohemian Rhapsody, ale aj na konflikty v kapele.

Zdroj: esquire.com

You don't have permission to register