a

Životopisný film o Freddie Mercurym a skupine Queen je realitou. Pozrite si trailer

zdroj: consequenceofsound.net

Ak ste večnými milovníkmi britskej rockovej skupiny Queen, máme pre vás radostnú správu. Už 2. novembra 2018 sa do kín dostane životopisná dráma, reflektujúca cenné dedičstvo, ktoré dodnes inšpiruje milovníkov hudby po celom svete. 

V hlavnej roli sa objaví Remi Malek, známy zo seriálu Mr. Robot. Film vzniká pod taktovkou Bryana Singera, ktorý okrem iného režíroval filmy X-men, Zvyčajní podozriví či Valkýru.

Životopisná dráma o skupine Queen, ktorá dostala názov Bohemian Rhapsody, už od začiatku nakrúcania naráža na neskutočné množstvo problémov. Popisuje raketovú hviezdnu kariéru skupiny, ich kultové piesne a novátorský zvuk. V krátkom čase sa im podarí dosiahnuť nevídaný úspech, Freddie Mercury však prehráva boj so svojimi vnútornými démonmi.Preto sa odpúta od kapely a snaží sa o sólovú kariéru. Napokon sa mu podarí obnoviť kapelu krátko pred ich legendárnym koncertom Live Aid. I napriek tomu, že v tom čase už vie, že umiera na AIDS, dokáže z tohto vystúpenia vykresať najúžasnejšie rockové vystúpenie všetkých čias.

Film vrcholí práve koncertom Live Aid a divákov možno trochu zamrzí, že neuvidia Freddieho boj so zákernou chorobou, ktorý sa skončil jeho úmrtím v roku 1991. Ako možno vidieť aj v samotnom trailery, sústreďuje sa skôr na komponovanie najväčších hitov, akými sú We Will Rock You, či Bohemian Rhapsody, ale aj na konflikty v kapele.

Zdroj: esquire.com