Search
Close this search box.

Toto je zdravé a účinné chudnutie

Lieky na chudnutie

Pri výbere dobrých liekov na chudnutie hľadajte prípravok s prírodným zložením. Aby ste telo nezaťažovali prebytočnou chémiou a podporili zdravé fungovanie vášho organizmu. Pre úspech a trvalý úbytok na váhe sa však nespoliehajte len na samotné lieky na chudnutie. Budete potrebovať znížiť prísun nezdravých potravín a venovať sa aktívnemu pohybu.

Pohyb – cesta nie len ku krásnej postave

Lieky na chudnutie vplývajú na lepšie spaľovanie tukov. Nesnažte sa o okamžitý výsledok. Je dokázané, že telo sa prudkému zníženiu hmotnosti bráni. Tento fakt má za následok neslávne známy jo-jo efekt. Po rýchlom znížení váhy prichádza opäť jej nárast. Ak svoj zápas s nadváhou myslíte vážne, budete musieť v prvom rade zmeniť svoj celkový životný štýl.

Jedzte zdravé jedlá s vyváženým obsahom bielkovín, sacharidov a tukov. Kvôli obsahu vitamínov a minerálov si doprajte veľa ovocia a zeleniny. A nezabúdajte na pohyb. Spočiatku postačí rýchlejšia chôdza. K nej postupne pridáte cviky na posilnenie svalstva. K dobrej kondícii prispieva tiež plávanie, bicyklovanie a beh.

Zdroj: Pixabay

Nápoj na chudnutie

Pri chudnutí pomáhajú okrem liekov aj nápoje na chudnutie. Sú to vlastne tekuté doplnky výživy, ktoré pomáhajú pri redukcii hmotnosti. Aby ste schudli, vaše telo potrebuje prijímať dostatok tekutín. Vďaka tomu sa zlepší váš metabolizmus a obmedzí sa chuť do jedla. To má za následok nižší príjem kalórií.

Nie je nápoj ako nápoj

Bežný človek prijíma množstvo kalórií v nápojoch. Preto pre úspešné chudnutie nestačí len upraviť stravovacie návyky. Budete musieť vynechať sladké nápoje a nahradiť ich vodou. Voda neobsahuje žiadne kalórie. Je to preto najlepší nápoj na chudnutie.

Odporúča sa vypiť aspoň dva litre denne. Predídete tak nečakaným návalom hladu, únave a bolestiam hlavy. Dostatočný pitný režim tiež priaznivo pôsobí na cirkuláciu krvi. Pre lepšiu chuť si do vody môžete pridať bylinky alebo trochu citrónovej šťavy.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: