Search
Close this search box.

Vojvodkyňa Meghan všetkých prekvapila odpoveďou na otázku, či je v poriadku

Ako malé deti sme sa neraz zamysleli nad tým, aké by to bolo byť princom či princeznou. Väčšine z nás sa s tým ihneď spojili prekrásne šaty, veľký zámok a sladké ničnerobenie. Naozaj je však život kráľovskej rodiny taký dokonalý a bezstarostný? Vyzerá to tak, že realita je o niečom inom.


Médiá, predovšetkým tie bulvárne, žijú z toho, aby priniesli čo najzaujímavejšie a najšokujúcejšie informácie zo zákulisia života verejne známych osôb. Niekedy je však ich tlak a narušenie súkromia také silné, že nie je jednoduché sa s tým vyrovnať.

Svoje o tom vie aj Meghan Markle, vojvodkyňa zo Sussexu, ktorá je zo strany médií naozaj ostro sledovaná. Ku mediálnemu tlaku, ktorý je na ňu vyvíjaný, sa zatiaľ nevyjadrovala. Až doteraz.

Úprimné vyjadrenie

Portál news.com.au informoval o rozhovore, ktorý poskytla novinárovi Tomovi Bradbymu. Ten sa jej, okrem iného, aj priamo opýtal, ako zvláda tento negatívny tlak zo strany médií. „Každá žena, obzvlášť keď je tehotná, je veľmi zraniteľná, takže to bolo pre mňa veľmi náročné. A potom, keď už máte novorodenca, veď viete. A najmä pre ženu, je toho veľa,“ uviedla Meghan. Keď sa jej potom Bradby opýtal, či je na mieste povedať, že teda nie je úplne v poriadku a je to pre ňu obrovský boj, odpovedala, že áno. 

Okrem tejto citlivej odpovede však Meghan novinárovi poďakovala za to, že sa jej opýtal, ako sa cíti. Podľa jej slov je totiž len veľmi málo ľudí, ktorí jej položia túto otázku.

Rozhovor je súčasťou dokumentu spoločnosti ITV o 10-dňovom výlete vojvodu a vojvodkyne do Afriky. Harry a Meghan: Africká cesta dokumentuje pohľad na súkromný život kráľovského páru a na problémy, ktoré ho najviac sužujú.

Úprimná odpoveď, ktorú poskytla Meghan v rozhovore, je natoľko srdcervúca, že vyvolala množstvo reakcií na sociálnych sieťach. Ľudia ju chvália za jej úprimnosť, a dokonca tlak médií prirovnávajú k tomu, čo prežívala princezná Diana.

Zasahoval princ Harry

Nevhodné správanie zo strany bulváru, ktorému Meghan čelí, hnevá, pochopiteľne, aj jej manžela. Ako informoval britský denník The Guardian, do boja s bulvárnymi praktikami sa pustil samotný princ Harry, ktorý sa už viac nemohol prizerať utrpeniu jeho manželky.

https://www.facebook.com/HRHTheDuchessOfSussex/photos/a.3721894444503197/3747707961921845/?type=3&theater

Konkrétne sa rozhodol podať žalobu na dva britské denníky za telefonické obťažovanie, ktoré zahŕňalo aj nelegálne nahrávanie hlasu. Rovnako sa rozhodol postupovať aj proti denníku, ktorý uverejnil súkromný list vojvodkyne.   

Vojvoda zo Sussexu dokonca porovnal túto situáciu s utrpením, ktoré kvôli správaniu médií prežívala jeho matka. On sám bol už totiž, podľa jeho slov, raz svedkom toho, ako môže bulvár zaobchádzať s človekom až do takej miery, že ho prestane vnímať ako živú ľudskú bytosť.

Zdroj: news.com.au, theguardian.com 

Zdroj titulnej fotografie: ITV

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: