Slovenský trhák od Jozefa Kariku dobýja náš knižný trh. Priepasť láme všetky rekordy

16. októbra vychádza vo vydavateľstve Ikar ďalšia kniha slovenského majstra hororu, Jozefa Kariku. Jej názov bude Priepasť a fanúšikovia sa už podľa všetkého nemôžu dočkať. Hneď prvý deň predpredaja si ju zakúpilo rekordné množstvo čitateľov a Priepasť sa okamžite dostala na prvé miesto v rebríčku bestsellerov.

Zdroj: Martinus

Podobne úspešná bola v histórii existencie Martinusu jediná zahraničná kniha. Dlhoočakávaný ôsmy diel série kníh o malom, respektíve už veľkom čarodejníkovi, Harry Potter a prekliate dieťa.

„Nemám na to slov. Prosto mám najfantastickejších čitateľov a čitateľky, veľmi im za takú podporu ďakujem.“ povedal Jozef Karika pre webnoviny.sk.Jozef Karika je v kurze. Začiatkom roka 2019 bude mať v kinách premiéru film podľa jeho zimomriavkovému trileru Trhlina, v ktorom sa zaoberá podozrivými zmiznutiami ľudí v pohorí Tríbeč. Film vzniká pod taktovkou skúseného režiséra Petra Bebjaka.

Aj svoju ďalšiu knihu Priepasť Karika naviazal na konkrétne miesto, tentoraz ide o skalnú plošinu v Tatrách, kde podľa starej legendy neznáma sila núti ľudí skočiť do priepasti a zabiť sa. Hlavný hrdina, bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok sa v knihe pokúsi túto záhadu objasniť. Niet pochýb, že knižná jeseň na Slovensku sa bude niesť v znamení strachu.

Zdroj: Facebook, Martinus, Webnoviny 

You don't have permission to register