Search
Close this search box.

Známy obchodný reťazec zverejnil vianočnú reklamu. Čelí nahnevaným rodičom

Hlavným hrdinom tohtoročnej reklamy od obchodného reťazca John Lewis je počítačom vytvorený dráčik Edgar. Jeho dojímavý príbeh si však tentokrát vyslúžil aj opatrnú kritiku.


Na vianočnú reklamu od britského obchodného reťazca už tradične čaká množstvo ľudí. Pre milovníkov reklám nastáva vianočný čas práve zverejnením tohto spotu. A pre milovníkov nakupovania je to jasný signál, že treba začať zháňať darčeky, ideálne u Johna Lewisa.

John Lewis a reklamná agentúra Adam & Eve / DDB si aj tento rok dali záležať na tom, aby ich reklama prezentovala skutočné hodnoty Vianoc, a nie len konzum.

V 90-sekundovom krátkom filme sa prenesieme do nádherného fantastického mestečka, v ktorom žije dráčik Edgar so svojimi ľudskými priateľmi. Edgar je však nešikovný, nevie ovládať oheň a nekontrolovane ho chrlí v tých najnevhodnejších okamihoch. Nechtiac ničí všetky vianočné dekorácie. V jednom okamihu sa mu podarí roztopiť snehuliaka. A práve to je ten moment, ktorý niektorých malých divákov rozplakal.

https://www.youtube.com/watch?v=r9D-uvKih_k

Ako uviedol portál metro.co.uk, istá mamička sa pod zverejneným videom sťažovala, že jej dcéra plakala kvôli tomu, že Edgar zničil snehuliaka Olafa. Ako je určite väčšine z vás známe, ide o obľúbenú postavičku z rozprávky Ľadové kráľovstvo.

Spoločnosť John Lewis na danú sťažnosť promptne reagovala skutočne milým spôsobom:

„Och nie, Emma. Mrzí ma, že tvoju dcéru Edgar rozosmutnil. On chcel Olafovi len pomôcť. Budem sa musieť s Edgarom porozprávať, dúfam, že zmení svoje spôsoby, inak ho Elsa bude musieť poslať do kúta.“

Roztomilého dráčika Edgara si možno dokonca nájdu deti aj pod stromčekom. V obchodných reťazcoch John Lewis sa totiž bude dať v plyšovej podobe kúpiť za 15 libier, píše portál thesun.co.uk.

Minulý rok spoločnosť bodovala krátkym vianočným filmom o Eltonovi Johnovi.

Zdroj: metro.co.uk, thesun.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: