Search
Close this search box.

8 bizarných športov, ktoré sú príliš bláznivé na to, aby boli skutočné

Avšak niekde na periférii záujmu existujú športy, ktorým sa ľudia venujú nie preto, aby získali nekonečnú slávu či lesklé medaily, ale preto, aby sa zabavili. Niektoré sú považované za hybrida bežných športov, iné sa stali tradíciou a spoločenskou udalosťou na miestach, kde vznikli.

 

Portál brightside.me zostavil zoznam skutočne bizarných športov, ktorým sa ľudia vo svete s vášňou a nadšením venujú. My vám prinášame, z nášho pohľadu, tie najbizarnejšie. 

 

1. Chytanie syra

Zdroj: YouTube

O tejto voľnočasovej aktivite ste už možno počuli. Organizátori každoročne zhodia z kopca Cooper’s Hill 4-kilogramový okrúhly syr. Dav ľudí sa za ním rozbehne a snaží sa ho chytiť. Syr môže dosiahnuť rýchlosť až 70 m/s, chytiť ho teda nie je vôbec jednoduché. Víťazom sa stáva ten, kto sa ako prvý dokotúľa do cieľa.Ak sa chcete tejto obľúbenej udalosti zúčastniť, musíte sa vybrať do mesta Gloucester v Anglicku. Rátajte však s tým, že nekoordinovaný pád z kopca už spôsobil mnohým súťažiacim vážne zranenia.

2. Šachový box

Zdroj: Wikimedia

Len ťažko by ste našli dva športy, ktoré sa od seba viac líšia. Šach stavia na sile rozumu, box na sile pästí. Napriek tomu však má tento šport mnoho fanúšikov. Vymyslel ho holandský umelec Iepe Rubingh. Hra sa skladá z 11 kôl – 6 kôl šachu a 5 kôl boxu. Zvíťazíte, ak sa vám podarí uštedriť súperovi šach mat na šachovnici, alebo KO v ringu.

3. Vábenie červíkov

Zdroj: Wikimedia

Vábenie červíkov je disciplína, v ktorej každý súťažiaci dostane priestor s rozlohou 3m². Jeho úlohou je vylákať za 30 minút zo zeme čo najviac červíkov. Svetový rekord má na svojom konte 10-ročná Sophie Smith, ktorej sa podarilo nalákať obdivuhodných 567 červíkov počas Svetového šampionátu vo vábení červíkov v roku 2009.

4. Nosenie žien

Zdroj: YouTube

Táto netradičná disciplína sa zrodila v mestečku Sonkajarvi vo Fínsku. Víťazom sa stane muž, ktorý ako prvý zdolá prekážkovú dráhu. Okolo krku mu však po celý čas visí jeho žena. História tohto športu je založená na legende z 19. storočia o zlodejovi Ronkainenovi, ktorý údajne kradol jedlo a ženy zo susedných dedín. Víťaz získa skutočne lákavú cenu – jeho ženu vyvážia pivom.

5. Extrémne žehlenie

Zdroj: Twitter / SeriousStrange

Tento nebezpečný šport kombinuje vzrušenie z adrenalínových zážitkov so zadosťučinením z dobre vyžehlenej košele. Tak ho aspoň opisujú priamo jeho tvorcovia. Princíp spočíva v tom, že ľudia, ktorí prepadli vášni žehlenia, robia túto činnosť na rôznych extrémnych miestach. Napríklad počas zoskokov s padákom, v rámci potápania, na vrcholoch kopcov, prípadne počas šoférovania.6. Zápasy nôh

Zdroj: Flickr / Caravanum

Iskierka založenia tohto nezvyčajného športu skrsla v hlavách skupinky ľudí z mesta Staffordshire v roku 1976. Hlavným cieľom bolo pritom vymyslieť šport, v ktorom budú môcť vyhrať len Briti. O čo teda ide? Počas 3 kôl sa snažia dvaja protivníci pretlačiť súperovu nohu a prišpendliť ju na podložku aspoň na 3 sekundy. Najskôr sa súťaží ľavou, následne pravou nohou.

7. Podvodný box

Zdroj: YouTube

Znie to síce čudne, ale podvodný box je skvelou voľbou pre ľudí, ktorú si chcú zaboxovať, ale nechcú inkasovať tvrdé údery do tela a do tváre. Boxeri sa ponoria pod vodu, zadržia dych na 1 minútu a snažia sa boxovať. Po jej uplynutí sa musia vynoriť, aby sa nadýchli.

8. Počítanie ovečiek

Zdroj: imgur.com

Ak si myslíte, že si pri tomto športe zdriemnete, veľmi sa mýlite. Súťaže v počítaní oviec sa stali v posledných rokoch veľmi populárnymi v Austrálii. Na víťazstvo budete potrebovať orlí zrak a skvelú pozornosť. Organizátori vypustia z košiara približne 400 oviec a 10 pretekárov sa následne snaží spočítať ich. Vyhráva ten, kto trafí presný počet oviec.

 

Ktorý z týchto športov by ste si chceli vyskúšať?

 

Zdroj: brightside.me 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: