Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Herec vytvoril svetový rekord. Je neuveriteľné, ako dlho vydržal nežmurkať

Žmurkanie je potrebné na zvlhčenie očí a niektorí vedci dokonca tvrdia, že aj na oddych mozgu. No kto z nás neskúšal so svojimi kamarátmi ako dlho sa vydrží pozerať bez žmurkania? Niekto to vydržal pár sekúnd, niekto aj pol minúty, a ten, čo mal viac ako minútu, bol považovaný za machra. Pri čase filipínskeho herca však budeme všetci zahanbení.


Väčšina z vás pozná ten pocit, keď prestane čo i len na malú chvíľu žmurkať. Vaše oči cítia bodavú bolesť, máte pocit, že sa vysušujú a zároveň ich zaplavujú slzy. Celkovo to nie je príjemný zážitok a väčšina sa nevie dočkať, kedy si môže opäť žmurknúť, alebo zavrieť oči. Napriek tomu to filipínsky herec Paolo Ballesteros dokázal. Ako informoval portál Unilad, vydržal nežmurkať presne 1 hodinu, 17 minút a 3 sekundy.

Ako ďalej informoval portál Philstar, herec v televíznej show Eat Bulaga! porazil svoju súperku Pauleen Lunu, ktorá taktiež vydržala nežmurkať úctyhodných 30 minút a 44 sekúnd. Táto časť show má aj pôsobivý názov „No Blinking Challenge“. Nie je síce celkom jasné, ako táto časť relácie funguje, no v každom prípade je zaujímavé sa na to pozerať.

Paolove oči boli síce červené a tiekli z nich slzy, ale vďaka svojej vytrvalosti vytvoril nový svetový rekord. Bohužiaľ, Guinnessova kniha rekordov nemá takýto typ rekordu zaznamenaný. Stránka Recordsetter však uvádza, že muž menom Julio Colorado vytvoril zatiaľ najdlhší rekord, ktorý trval 1 hodinu, 5 minút a 11 sekúnd. Takže Paolo Ballesteros je neoficiálne novým svetovým rekordmanom v tejto netypickej „disciplíne“. 

Ak si myslíte, že ho dokážete prekonať, smelo do toho. Dávajte si však pozor, aby ste svojim očiam neublížili. Viac ako hodina nežmurkania je naozaj dlhý čas, a len málokto sa s tým dokáže popasovať.

Zdroj: unilad.co.uk, philstar.com, recordsetter.com

You don't have permission to register