Search
Close this search box.

Manželia boli zapísaní do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší žijúci manželský pár na svete

Každý túži nájsť toho pravého, tú pravú. Každý chce nájsť svoju druhú polovičku, s ktorou by mohol stráviť zvyšok života, no nie všetkým sa to podarí. Viete si predstaviť, že by ste boli s niekým v manželstve 80 rokov? Nemusí to byť žiadna rozprávka, ale pokojne krásna realita. 


Dôkazom toho je manželský pár John a Charlotte Hendersonovci. Ako informoval portál unilad.co.uk, manželov zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší žijúci pár sveta. 

Okrúhle výročie svadby

Manželia sa spoznali ešte v roku 1934 počas svojho štúdia na Texaskej univerzite. Kým John bol známou miestnou futbalovou hviezdou, Charlotte túžila po práci učiteľky. Po 5 rokoch chodenia sa rozhodli zosobášiť. Stalo sa tak počas Veľkej hospodárskej krízy v roku 1939. 

Tento rok, presnejšie 15. decembra, oslavujú už 80. výročie svadby. John má pritom úctyhodných 106 rokov a Charlotte iba o rok menej, čo z nich robí najstarší žijúci manželský pár na svete. 

Recept na dlhoročné a šťastné manželstvo

Je jasné, že ich láska si počas všetkých tých rokov musela prejsť mnohými skúškami či rôznymi ťažkými obdobiami, no aj tak to vždy prekonala. Aké je teda ich tajomstvo na dlhoročné a úspešné manželstvo?

Recept je naozaj jednoduchý. Všetko je to o žití v rovnováhe, kompromisoch, radosti z maličkostí a, samozrejme, o tom, byť jeden k druhému láskavý.

Ako žijú manželia teraz? 

Obaja sa tešia dobrému zdraviu a žijú v centre pre seniorov, v komunite, ktorá je spojená so skupinou absolventov Texaskej univerzity. Svoje zdravie sa snažia udržiavať pravidelnými dlhšími prechádzkami či cvičením vo fitnescentre.

Zaujímavosťou je, že v tomto prípade nejde o Johnov jediný rekord. Od roku 2010 je totiž aj držiteľom rekordu za najdlhšie žijúceho bývalého futbalového hráča Texaskej univerzity a za posledných 84 rokov sa snaží prísť každú sezónu aspoň na jeden futbalový zápas.

No uznajte, nie je tento tento pár skvelou inšpiráciou pre každého z nás? 

Zdroj: unilad.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: FB / Breakfast Television Toronto / Longhorn Village Senior Living

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: