Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Ak chcete svojho psíka vychovávať poctivo, vyberte mu správne krmivo

Vlastniť psíka alebo mačku nie je záležitosť jedného týždňa. Nie je to hračka, ktorú by ste mohli po niekoľkých dňoch len tak niekam odložiť. Naopak, mali by ste byť pripravení na neustálu a zodpovednú starostlivosť, pod ktorou sa rozumie najmä správna životospráva.


Nielen jeho nálada a zdravie, ale aj vzhľad predsa závisia od starostlivosti a správnej výživy, ktorú mu môžete poskytnúť len vy. Odvďačí sa vám nesmiernou láskou a oddanosťou.

Dodržujte dôležité pravidlá

Ak sa naučíte svojho psíka správne kŕmiť, uvidíte, že bude mať vždy dobrú náladu a zdravý tvar. Okrem výberu toho najlepšieho krmiva pre psov, si to ale vyžaduje z vašej strany dodržiavať niekoľko nasledujúcich pravidiel:

  • Mali by ste psíka alebo mačku kŕmiť maximálne 2-krát denne. Samozrejme, výnimky je možné urobiť v prípade choroby, gravidity alebo s ohľadom na vek psa.
  • Podiel kvalitného krmiva by sa tiež mal vždy vypočítať na základe energetických potrieb zvieraťa, jeho hmotnosti a veku.
  • Pamätajte !!! Kombinácia domáceho jedla s krmivom je vysoko nežiadúca.
  • Vedľa misky by mal byť vždy tanier alebo miska s čistou vodou.
  • Ak máte psíka len krátko, spočiatku si kupujte menšie balenie a sledujte reakciu psíka aj jeho tráviaceho systému.

Zdroj: Pexels

Samozrejme, je logické, že malému psíkovi kúpite špeciálne granule pre šteniatka, treba ale vedieť vyberať aj na základe plemena. Niektoré druhy psíkov sú prešľachtené a na vonkajšie podnety potom aj veľmi citlivé.

K suchému krmivu musíte dodať aj vodu a vitamíny. Všetko preto sledujte na obale zvoleného krmiva. Aby ale nebola strava vášho domáceho maznáčika jednotvárna, občas mu doprajte niečo šťavnatejšie v podobe konzerv pre psov. Nezabudnite ani na pravidelné prechádzky a pohyb, ktorý prospeje aj vám.

You don't have permission to register