Search
Close this search box.

Najväčšia britská rodina s rekordným počtom detí sa podelila o radostnú novinu

Pre milujúci pár je narodenie dieťaťa obrovským darom. Potomok je dôkazom lásky a najväčším šťastím v rodine. Niektorí chcú jedináčika, iní túžia po dvoch či troch deťoch. Nájdu sa aj mnohopočetnejšie rodiny, no tie sa hlavne v dnešnej dobe už stávajú čoraz väčšou raritou. 


Denník Daily Mail informoval o rodine pochádzajúcej z Lancashiru, ktorá čaká ďalšie bábätko. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby nešlo o rodinu, ktorá sa pýši titulom „najväčšia britská rodina“. Manželia Sue a Noel Radfordovci totiž očakávajú už 22. prírastok.

Hoci ešte minulý rok oznámili, že už viac detí neplánujú, nedávno sa na Youtube objavilo video, kde zverejnili fotku z najnovšieho ultrazvuku. Ako uviedla 44-ročná Sue, dieťa by sa malo narodiť v apríli a túži po tom, aby to bol chlapček.

Aktuálnym najmladším členom rodiny je dcéra Bonnie, ktorá sa narodila v novembri. Ďalšie deti sú Chris (30), Sophie (25), Chloe (23), Jack (22), Daniel (20), Luke (18), Millie (17), Katie (16), James (15), Ellie (14), Aimee (13), Josh (12), Max (11), Tillie (9), Oscar (7), Casper (6), Hallie (3), Phoebe (2) a Archie (18 mesiacov).

https://www.instagram.com/p/B4S1uCbp3Wl/

20 detí, z toho 10 dievčat a 10 chlapcov. V roku 2004 postihla rodinu smutná udalosť, keď prišli o syna Alfieho, ktorý sa narodil mŕtvy. Keď čakali deviate dieťa, teraz už 48-ročný Noel zvažoval, že podstúpi vazektómiu. Napokon však zmenil názor, aby mohli mať s manželkou ešte ďalšie deti. Všetci, okrem Chrisa a Sophie (tá má už 3 vlastné deti), žijú v súčasnosti stále so svojimi rodičmi pod jednou strechou. 

S financiami to nie je jednoduché

Pre rodinu je, pochopiteľne, daný počet detí finančne veľmi náročný. Týždenne minú len na jedlo viac ako 400 eur, a ak chcú ísť ako celá rodina na večeru, vyjde ich to minimálne na 170 eur. Hoci sa Sue snaží ušetriť naozaj kde sa len dá, ich situácii neprospieva ani to, že ako rodina nemôžu využívať skupinové zľavy, nakoľko tie sú vo väčšine prípadov určené len pre rodičov s dvoma deťmi. Často sa im však podarí si uplatniť aspoň rôzne zľavové kódy či kupóny.

https://www.instagram.com/p/B16mWzAJadD/

Jednoduché to nemajú ani s upratovaním. Každý deň mu venujú aspoň 3 hodiny, aby udržali svoj dom čistý a denne operú až 18 kilogramov špinavého oblečenia.

Rodina už bola tento rok spoločne na dovolenke na Floride a plánuje aj výlet do Holandska. Sue pritom vtipne prirovnáva balenie oblečenia ku vojenskej operácii, keďže v prípade, že sa rozhodnú niekam vycestovať, potrebujú minimálne 7 kufrov.

https://www.instagram.com/p/BwXkjR7nHCa/

Kým pre niektorých rodičov je zložité zvládať výchovu troch detí naraz, Sue a Noel nemajú problém vychovávať vo svojej domácnosti 21 detí, čo je naozaj neuveriteľný počet. Tento pár si teda bezpochyby zaslúži obdiv za to, čo dokázal.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / theradfordfamily

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: