Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Ako vybrať oblečenie na motorku? Poradíme

Napriek tomu, že nám interiér poskytuje potrebné „útočisko“, spôsobuje vám dlhodobý pobyt medzi štyrmi stenami ponorku? Možno by ste sa mali nad celou situáciou zamyslieť a prevetrať konečne svoju motorku. Pobyt v prírode dokáže byť nesmierne prospešný.


Nezabudnite ale na dobrú výbavu. Špeciálne oblečenie na motorku je nevyhnutným doplnkom šatníkov každého motocyklistu. Šance na prežitie v kritických situáciách sú bez takejto výstroje predsa minimálne.

Vlastnosti spoľahlivého oblečenia na motorku

Oblečenie na motorku sa od toho klasického líši hlavne funkčnosťou. Pri výbere novej prilby Shark alebo iného univerzálneho doplnku na motorku by ste mali myslieť hlavne na nasledujúce vlastnosti:

  • Termoregulácia alebo prítomnosť izolačnej vrstvy a nútených ventilačných buniek priaznivo ovplyvňuje úroveň pohodlia počas cesty. Preto si vyberajte odev podľa materiálov, z ktorých je vyrobený.
  • Ochrana pred vonkajšími faktormi znamená, že kvalitné oblečenie na motorku, kam patrí aj obuv by malo byť maximálne nepremokavé a vetruodolné.
  • Pohodlie je dôležité tiež, pretože dlhodobý pobyt v statickej polohe má negatívny vplyv na zdravie vodiča. Správne zvolené vybavenie ale riziku zovretia svalov alebo končatín zabráni a absorbuje otrasy.

Zdroj: Pexels

Pri výbere spoľahlivého oblečenia na motorku je tiež potrebné zohľadniť energetické charakteristiky motocykla – rýchlosť, aerodynamický výkon a prítomnosť ochranných prvkov vo forme čelného skla.

Pamätajte, že kvalitné vybavenie nie je vždy len to, ktoré je drahšie, ale to správne vybrané. Pokúste sa preto venovať pozornosť aj tejto otázke a neváhajte si vybrať také doplnky, ktoré vám zaistia komfort, pohodlie, ale aj maximálnu bezpečnosť.

You don't have permission to register