Search
Close this search box.

Nádherné fotografie ostrova Vis, na ktorom sa nakrúcal druhý diel filmu Mamma Mia!

Film Mamma Mia! Here We Go Again sa už nejaký čas premieta aj v našich kinách. Vracia sa pritom so starou známou hereckou zostavou. Tešiť sa teda môžete na Amandu Seyfried, Meryl Streep, Cher, či Colina Firtha.

Nechajte sa inšpirovať

Ak by ste po zhliadnutí tohto filmu dostali chuť vydať sa po jeho stopách alebo si len jednoducho užiť pokojnú dovolenku mimo rušných turistických miest, ostrov Vis je pre vás ten pravý.

Nachádza sa 50 kilometrov od chorvátskeho pobrežia a má len okolo 4000 obyvateľov. Nádherná pláž Stiniva, ktorá leží v jeho južnej časti, bola v roku 2016 zvolená za najkrajšiu pláž v Európe. Dostať sa na ňu je však možné jedine loďou alebo pešo. V druhom prípade by vás čakala asi polhodina chôdze strmým a úzkym chodníčkom. Ten pohľad, ktorý sa vám však nakoniec naskytne, rozhodne stojí zato.

Stiniva, zdroj: Flickr / pidli

Na neďalekom ostrove Biševo sa nachádza magická Modrá jaskyňa (Modra špilja), ktorej návštevu jednoznačne odporúčame. Rátajte však s tým, že v letných mesiacoch je plná turistov. Na svoje si určite prídu aj milovníci dobrého jedla. Okrem rýb a morských plodov každého druhu odporúčame vyskúšať aj pogaču – nekysnutý chlieb, ktorý miestni plnia slanými rybičkami, cibuľou a paradajkami.Vis bol jedným z prvých obývaných chorvátskych ostrovov. Už v 4. storočí pred Kristom tu svoje sídla zakladali Gréci, neskôr ich vystriedali Rimania. Pozostatky gréckej kolónie Issa sa nachádzajú neďaleko mesta Vis. Chorvátsko sa stáva v posledných rokoch čoraz populárnejšie a je otázkou, nakoľko zmenia davy turistov jeho tvár. Koniec leta a začiatok jesene je práve preto ideálnym časom na jeho návštevu.

Modrá jaskyňa, zdroj: Flickr / Mauro Legovich
Mesto Komiža, zdroj: Flickr / Nicholas David
Chorvátsky ostrov Vis, zdroj: Flickr / Tomislav Gracan

Zdroj: prima.co.uk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: