Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky?

Linkbuilding

Linkbuilding znamená tvorbu spätných odkazov. Prichádzajúce odkazy z iných stránok sú dôležitým faktorom pre zlepšenie pozície konkrétneho webu vo vyhľadávačoch. Linkbuilding je preto nenahraditeľnou súčasťou SEO optimalizácie každej webovej stránky.

Nie je odkaz ako odkaz

Pri tvorbe odkazov je dôležitý výber internetovej stánky, na ktorú odkaz umiestnite. Pri výbere by ste mali vziať do úvahy faktory ako dôveryhodnosť stránky, jej tematickú príbuznosť či počet iných externých odkazov na stránke. Jednoducho povedané, ak chcete, aby linkbuilding priniesol vašej stránke vyššiu návštevnosť, je potrebné umiestniť odkazy, ktoré tomu naozaj pomôžu. Umiestnením na nevhodné stránky môžete naopak vašu pozíciu vo vyhľadávači zhoršiť.

Zdroj: Pixabay

Kvôli komplexnosti SEO optimalizácie aj samotného linkbuildingu odporúčame obrátiť sa s touto problematikou na profesionálov. Vyberú stránky, na ktoré je vhodné odkazy umiestniť a vhodnú formu odkazov (PR články, diskusie, komentáre, tlačové správy). Vy sa tak budete ďalej môcť sústrediť na samotné podnikanie.

Čo vám prinesie tvorba spätných odkazov

Správne vytvorené spätné odkazy prinesú internetovej stránke vyššiu návštevnosť. Vďaka nim sa dostanete na vyššie miesta vo vyhľadávačoch ako vaša konkurencia. Tvorba spätných odkazov zvýši okrem toho povedomie zákazníkov o vašej značke, produktoch či službách. Znížia sa tiež vaše náklady na reklamu na internete.

Kedy môžete čakať prvé výsledky

Výsledky sa nedostavia okamžite. Tvorba spätných odkazov prináša prvé výsledky zväčša po dvoch mesiacoch. Ak to so svojou internetovou stránkou myslíte vážne, k samotným spätným odkazom bude potrebné pridať aj iné nástroje SEO optimalizácie.

You don't have permission to register